Szczecińskie Wierszogranie - Do Góry Dnem

Szczecińskie Wierszogranie – Do Góry Dnem

26 listopada 2022, Sobota

13 muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Pierwsze spotkanie cyklu Szczecińskie Wierszogranie odbyło się 06.09.2010 r. Zatem to już ponad 12 lat!!!
Cykl koncertów pokazujący artystów związanych z poezją śpiewaną, piosenką aktorską, autorską, a nawet morską (szanty, ballada żeglarska) czy turystyczną.
Pomysłodawcą nazwy oraz ram cyklu jest Waldemar Kulpa, treścią od wielu lat wypełnia go Marek Kuc, a o oprawę wizualną i dźwiękową dba Dimitris Dymitriadis. To właśnie oni będąc siłą napędową stowarzyszenia SZOK – Szczecińska Offensywa Kulturalna zrobili ze Szczecińskiego Wierszogrania prawdziwą markę.
„Gramy w zmiennym składzie od 1977 roku. Nasz ulubiony gatunek piosenki to ballada, bardzo często poetycka, nastrojowa i refleksyjna, ale nie stronimy od dynamicznych, radosnych utworów. Śpiewanie na kilka harmonijnie brzmiących głosów oraz akustyczne brzmienie to walory zespołu, zaś koncertom zawsze towarzyszą ciepłe, żartobliwe komentarze i anegdoty z 45. lat historii piosenki turystycznej i studenckiej, z którą jesteśmy związani. Autorskie piosenki Cześka Lasiuka, Oli Kiełb i Marka Kuca stanowią oryginalny rys charakterystyczny zespołu, który nadal się rozwija i zmienia w czasie” – Do Góry Dnem
Miejsce: Sala Kominkowa
Bilety: 40 zł / 50 zł (w dniu koncertu) / www.bilety.fm
Bilety są dostępne na stronie i w punktach stacjonarnych biletów: Zamek Książąt Pomorskich, mały dziedziniec, wejście „I” oraz CIT – Centrum Informacji Turystycznej, pl. Żołnierza Polskiego 20 (szklany pawilon w Alei Kwiatowej).
Wydarzenie na www: 13muz.eu/…/26-11-szczecinskie-wierszogranie-do…/

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →