Sönke Meinen – Trasa promocyjna albumu SPARK – koncert gitarowy

19 maja 2023, Piątek

13 muz

pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Dzięki swojej muzyce, w której łączy wirtuozerską grę na gitarze z elementami jazzu, muzyki świata czy klasycznej, Sönke Meinen zyskał reputację jednego z absolutnie najlepszych gitarzystów na światowej scenie muzycznej.
Po sukcesie debiutanckiego albumu, „Perpetuum Mobile” (2016) i trasie koncertowej po Australii, Chinach, Japonii, Rosji i prawie każdym kraju europejskim, Sönke Meinen zrobił kolejny krok, stając się nie tylko wykonawcą, ale także kompozytorem i producentem drugiego solowego album „Spark”. Porzucając tradycyjne stereotypy, jego równie niekonwencjonalne, co nowatorskie brzmienie sprawiło, że Sönke Meinen zdobył w swojej karierze wiele nagród. W 2016 roku zebrał nagrody na dwóch największych międzynarodowych konkursach gitarowych: szanowanym „Guitar Masters” (pierwsza nagroda) oraz „European Guitar Award” (nagroda sponsorska). Australijski czarodziej i gigant gitary, Tommy Emmanuel, przedstawił Sönke Meinen swojej publiczności jako „jednego z najbardziej kreatywnych gitarzystów dzisiejszej sceny światowej”.
Sönke Meinen urodził się w 1991 roku i dorastał w Ihlow we Wschodniej Fryzji. Studiował pod kierunkiem prof. Thomasa Fellowa, prof. Stephana Bormanna i Reentko Dirksa w College of Music w Dreźnie, gdzie w 2019 roku rozpoczął samodzielną naukę. Sönke Meinen występuje nie tylko na koncertach solowych, ale także wspólnie z duńskim wirtuozem skrzypiec Bjarke Falgrenem. Ich wspólny, wysoko oceniony album „Postcard to Self” był dwukrotnie nominowany do Danish Music Awards.
Fna page na FB artysty: https://www.facebook.com/soenkemeinenmusic/
Opinie uznanych muzyków światowej sceny oraz prasy o artyście:
„Jeden z najbardziej kreatywnych gitarzystów na światowej scenie” – Tommy Emmanuel
„Niesamowite wykonanie!” – Steve Lukather
„Wielka muzykalność i godna pozazdroszczenia wirtuozeria tworzące muzykę o wielkim pięknie” – Martin Taylor
„Sönke jest najbardziej utalentowanym i muzykalnym gitarzystą na Fryzyjskiej ziemi!” – Otto Waalkes
„Sönke Meinen to niesamowita technika i wielkie serce. Mistrz świata w stylu fingerpicking” – Süddeutsche Zeitung
Miejsce: Sala Kominkowa

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →