PULP FICTION | Szczecin

PULP FICTION | Szczecin

22 maja 2024, Środa

Dom Kultury

Ul. Krzemienna 10, Szczecin

Start: godz. 17:30

Podziel się:

PULP FICTION (USA 1994, 154’) – 30. ROCZNICA PREMIERY!

REŻYSERIA: Quentin Tarantino OBSADA: John Travolta, Samuel L. Jackson, Uma Thurman, Bruce Willis

1994 rok, festiwal w Cannes. 31-letni Quentin Tarantino dostaje Złotą Palmę, choć faworytem krytyków jest Krzysztof Kieślowski i “Trzy kolory: Czerwony”. Zwycięzca to reżyser samouk i były pracownik wypożyczalni wideo, ale przede wszystkim filmowy geek. Kontrowersyjna decyzja jury pod wodzą Clinta Eastwooda była symboliczną rehabilitacją kina, które krytyk Jerzy Płażewski nazwał „tandetną rozrywką”. Od tamtej premiery mija dokładnie 30 lat i z tej okazji zapraszamy na seans „Pulp Fiction” do DK Krzemień.

Kultowy już film Quentina Tarantino jest zbiorem trzech opowieści, połączonych ze sobą w przewrotny sposób. W jednej z nich płatni mordercy, Jules i Vincent, otrzymują zlecenie odzyskania skradzionej walizki bossa mafii. W kolejnej Vincent podczas nieobecności szefa musi zaopiekować się jego żoną – Mią. Jednak Mia jest kobietą poszukującą mocnych wrażeń, co sprawi, że wywiązanie się z zadania wcale nie będzie takie proste. Kłopoty ma również bokser Buch, który dostał duże honorarium za przegranie walki, ale na swoje nieszczęście walkę jednak wygrywa. Zdobywca wielu nagród, w tym Oscara za scenariusz dla Quentina Tarantino.

ZŁOTA PALMA W CANNES W 1994 ROKU. OSCAR ZA SCENARIUSZ DLA QUENTINA TARANTINO. KULTOWA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA I NIEZAPOMNIANE KREACJE AKTORSKIE.

Seans filmowy poprzedza prelekcja, przygotowana i wygłoszona przez Krzysztofa Spóra.

PULP FICTION | Szczecin | 22 maja 2024, Środa, Dom Kultury

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →