Myśli ubrane w melodie | Szczecin

Myśli ubrane w melodie | Szczecin

20 grudnia 2023, Środa

Dom Kultury 13 Muz

plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 18:00

Podziel się:

W grudniowy wieczór zapraszamy państwa do wysłuchania koncertu wokalno- fortepianowego.

Dwie młode artystki, sopranistka Joanna Żelazny oraz pianistka Olga Bila, zabiorą Państwa w subtelny, kobiecy świat muzyki i poezji. W pierwszej części koncertu zaprezentują one przed Państwem niezwykle uroczy cykl pieśni Roberta Schumanna pt.: „Miłość i życie kobiety” w oryginalnej niemieckiej wersji językowej. Cykl został skomponowany do przepięknych wierszy Adelberta von Chamisso, które ukazują kształtowanie się kobiecej miłości – od zakochania do dojrzałego uczucia odpowiedzialności za ukochaną osobę oraz śmiertelnego rozstania. Pieśni te przedstawiają 8 najistotniejszych momentów z życia kobiety. Każda pieśń niesie za sobą potężne pokłady emocji, z którymi wiele kobiet będzie mogło się utożsamić. Miło będzie przenieść się w czasie do najczulszych wspomnień takich jak: zauroczenie, zaręczyny, ślub, czy wymarzone pierwsze spotkanie z własnym dzieckiem.

W drugiej części koncertu usłyszą Państwo trzy piękne arie musicalowe i operowe, a na koniec koncertu, w zgodzie z wszechobecnym nastrojem świątecznym, zabrzmią polskie kolędy.

Koncert „Myśli ubrane w melodie” będzie również spotkaniem z poezją Joanny Żelazny, która postanowiła podzielić się z Państwem swoją twórczością w postaci tomiku wierszy pt.: „myśli ubrane”.

Niektóre z wierszy zostaną podczas koncertu zinterpretowane przez aktorkę Marię Świłpę.

Po koncercie będzie można nabyć premierowy tomik poezji z dedykacją od autorki.

Koncert został zorganizowany przy współpracy z agencją Marii Radoszewskiej-

MAK Muzyczna Agencja Koncertowa

Koncert poprowadzi adwokat Jurand Żelazny oraz aktorka Maria Świłpa.

Czas trwania wydarzenia: 50 minut

Myśli ubrane w melodie | Szczecin | 20 grudnia 2023, Środa, Dom Kultury 13 Muz

Biletomat.pl
30 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →