Jig Reel Maniacs - Celtic Fusion | Szczecin

Jig Reel Maniacs – Celtic Fusion | Szczecin

1 marca 2024, Piątek

Dom Kultury 13 Muz

plac Żołnierza Polskiego 2, Szczecin

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Celtic Fusion – pierwszy koncert Jig Reel Maniacs w dorocznej marcowej trasie św. Patryka 2024

Jig Reel Maniacs (JRM) – formacja z trzydziestoczteroletnim stażem, inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty ze zróżnicowanymi aranżacjami, nawiązującymi do wielu trendów muzycznych; grupa instrumentalistów, która świadomie i z doświadczeniem, prezentuje różnorodne i ciekawe brzmienia, oparte na bogatym instrumentarium.

Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu world music („muzyka świata”).

Sekstet Jigowo Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od tradycyjnych – poprzez popowe, rockowe, reggae’owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch słowach: Celtic fusion.

Skład Jig Reel Maniacs:

Michał Jankowski – gitara akustyczna

Aleksander Brych – celtycki flet drewniany poprzeczny

Michał Mazur – dudy, flażolety (low & high whistles), didgeridoo

Dobrochna Surma – skrzypce

Filip Wyrwa – perkusja, instrumenty perkusyjne

Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew

Fragment recenzji napisanej po koncercie zespołu 23 listopada 2023 r. w Kinie Rialto w Poznaniu:

„Muzyka niesamowicie sprawna. Fantastyczne zgranie. Doskonali, biegli i punktualni instrumentaliści z głęboką znajomością stylu czy wręcz języka muzycznego. W improwizacjach duża swoboda i otrzaskanie z ozdobnikami wyciąganymi jeden za drugim, jak asy z rękawa. Zespół sklejony w jeden organ, grający nie dość, że równo, zawsze w tempie i na czas, to jeszcze wyraziście i z siarczystym akcentowaniem. Czasem nawet wydawało się, że Dobrochna wnet przepiłuje instrument na pół” – Cezary Bera

Oficjalna strona zespołu: jrm-jig-reel-maniacs.pl

Oficjalna strona zespołu na FB: www.facebook.com/jigreelmaniacs

Miejsce: Sala Kominkowa

Jig Reel Maniacs – Celtic Fusion | Szczecin | 1 marca 2024, Piątek, Dom Kultury 13 Muz

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →