Contemporary Noise Ensemble - Toruń - 09.12.22 g.20:00

Contemporary Noise Ensemble – Toruń – 09.12.22 g.20:00

9 grudnia 2022, Piątek

OD NOWA Toruń

Gagarina 37a, Toruń

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Po kilkuletniej przerwie Contemporary Noise Ensemble powraca z nową płytą pt. „An Excellent Spiritual Serviceman”. W ramach grudniowej trasy usłyszycie ich na żywo w Toruniu 9. grudnia w CKiS Od Nowa na małej scenie.
Bilety w przedsprzedaży kosztują 40 zł a w dniu koncertu 50 zł.
Drzwi 19:00
Start 20:00
Brzmienie zespołu, jak również jego skład uległy sporej przemianie i stąd również bierze się zupełnie nowa przestrzeń muzyczna, w której zespół operuje. Akustyczne, wręcz tradycyjne instrumentarium jakim są trąbka, saksofon, fortepian czy gitara, zostały zastąpione programowanymi syntezatorami, a skłaniając się bardziej ku kompozycji, muzyka brzmi teraz mniej jazzowo i zawiera mniej improwizacji.
Zamiast kontrabasu usłyszymy bas elektryczny, a perkusja jest właściwie jedynym instrumentem typowo akustycznym. Brzmienie płyty ma jednak bardzo organiczny charakter za sprawą wykorzystania również brzmień takich jak marimba, wibrafon, Rhodes piano czy pianino akustyczne. Album zabiera w podróż po jazzie, space rocku, funku i muzyce elektronicznej z destynacją w postaci rockowej piosenki, będącej jednocześnie utworem tytułowym.
Bez względu na obszar gatunkowy, w którym porusza się zespół, Contemporary Noise Ensemble wciąż zachwyca dojrzałością i klasą.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →