Zielony Bus Band i Poznańskie Koziołki

1 lipca 2020, Środa

KontenerART

ul. Ewangelicka, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Zaczynali na ulicy. Z jeżdżenia 30 letnim Volkswagenem T3 i graniem na placach miast w całej Europie zrobili sobie sposób na wakacje. W ten sposób zwiedzili Włochy, Francję, Austrię, Szwajcarię, Holandię, Niemcy, Danie, Chorwacje, Węgry i oczywiście całą Polskę. Energicznymi coverami utworów znanych i lubianych bujali ulice przez 3 letnie sezony. W między czasie, m.in. za sprawą dołączenia do pierwotnie męskiego składu wokalistki Basi Zielony Bus zaczął zjeżdżać w bok z przetartej drogi i szukać własnego brzmienia. I tak Volkswagen rdzewiał, a jego Band pracował nad czymś co w pewnym momencie nazwane zostało ekopopem. Często powtarzające się refreny pozbawione słów zasugerowały dodanie członu -para. Tak powstał Ekoparapop – pierwsza autorska płyta Zespołu. W materiale można usłyszeć inspiracje bluesem, country czy muzyką reggae. Jednego nie można jej odmówić, a mianowicie energii, która na koncertach pojawia się ze zdwojoną siłą.

——————————————————–

Demostacja to cieszący się powodzeniem cykl koncertów muzycznych wspierających młodych artystów, którzy otrzymują szansę prezentacji swoich umiejętności na scenie KonteneraRT. Z nadesłanych do nas wcześniej zgłoszeń, profejsonalne Jury składające się z praktykujących muzyków, producentów muzycznych i teoretyków muzyki wybrało dla Was 10 zespołów.

Marzymy, by przestrzeń KontenerART dalej pozostawała miejscem na eksperyment, nowe doświadczenia. Nie mamy żadnych ograniczeń stylistycznych, nie cenzurujemy, jesteśmy otwarci.

Aktywator-kultura dla przestrzeni, przestrzeń dla kultury
Projekt dofinansowany ze środków miasta Poznania
#poznanwspiera
#Fundacja Spotkanie i Tworzenie

Wstęp, jak zawsze, wolny!


Zobacz także