Yasmin Levy - Łódź | Klub Wytwórnia

Yasmin Levy – Łódź | Klub Wytwórnia

26 maja 2024, Niedziela

Klub Wytwórnia

Łąkowa 29, Łódź

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Yasmin Levy po raz pierwszy wystąpi w Łodzi!

Yasmin Levy to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych wokalistek world music. W swoim głębokim i przejmującym stylu śpiewania Yasmin wskrzesza na nowo najpiękniejsze utwory dziedzictwa żydowsko-hiszpańskiego ladino i jednocześnie sięga po muzyczne tradycje hiszpańskiego flamenco. Urodzona w Jerozolimie artystka od najmłodszych lat miała kontakt z kulturą i śpiewem ladino, ponieważ jej ojciec (Yitzhak Levy) był bardzo ważną osobistością w kręgu ludzi prowadzących badania i zajmujących się ochroną kultury żydowsko-hiszpańskiej, której tradycja ma źródła w XV-wiecznej Hiszpanii. Do dziś ladino pozostaje jedną z najbardziej przejmujących i romantycznych muzycznych tradycji. Śpiew Yasmin wyróżnia nie tylko mocny, głęboki głos, ale także niezwykła ekspresja i emocje jakie artystka przekazuje na scenie.

Od początku kariery Yasmin Levy z sukcesami koncertuje na całym świecie. Występowała na wielu scenach m.in. Carnegie Hall w Nowym Jorku, festiwalu WOMAD w Singapurze, Forum Barcelona w Hiszpanii czy podczas Koncertu Noworocznego BBC w Londynie, a także w Kanadzie, Meksyku, Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, Turcji stale zdobywając nowych fanów.

Yasmin Levy na swoim koncie ma sześć znakomicie przyjętych autorskich płyt. Jej twórczość ewoluuje – od lirycznego ladino z debiutanckiej płyty „Romance & Yasmin” po „Tango” gdzie artystka przełożyła na muzyczny język swoją miłość do tanga.
Yasmin Levy to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych pieśniarek world music, a magię oddziaływania i skalę talentu przyrównuje się do najwybitniejszych osobowości współczesnej sceny.

YASMIN LEVY
26.05.2024, godz. 19.00
Łódź, Wytwórnia

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →