XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego

1 października 2020, Czwartek

Centrum Kultury Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6, Toruń

Start: godz. 19:00

Podziel się:

 

Otwarcie drzwi: 18:30
Start: 19:00

Zapraszamy na XVI – koncert Fundacji Platon. Do współpracy zaprosiliśmy zespół KROKE. Fundacyjny koncert już na stałe wpisał się w kulturalną mapę Torunia.

Koncert odbędzie się 1 października na dziedzińcu w Dworze Artusa o godz. 19.00.

Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne warto się spieszyć z kupnem biletów na to wyjątkowe wydarzenie –
Koncert pełni rolę podsumowania całorocznej działalności Fundacji i jest niezwykle ważnym elementem działalności toruńskich organizacji pozarządowych. To okazja do spotkania, rozmowy i zjednoczenia wokół wspólnych spraw. Fundacja Platon zajmuje się udzielaniem pomocy finansowej w postaci stypendium dla młodzieży. Powstała w 2005 roku, a bodźcem ku temu była tragiczna śmierć Jakuba Rumińskiego. Kuba zginął w 2004 r. w wypadku motocyklowym. Miał wówczas zaledwie 20 lat. Pomysłodawczynią założenia fundacji była mama licealisty – Hanna Rumińska. Wspieramy dzieci i młodzież w realizacji pasji oraz reagujemy na trudne życiowe sytuacje.

Od początku istnienia ideą zespołu KROKE było ciągłe szukanie czegoś nowego. KROKE (w języku jidysz: Kraków) stworzyła w 1992 roku trójka przyjaciół: Tomasz Kukurba, Jerzy Bawoła i Tomasz Lato. Jako absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej, ale również artyści poszukujący, nie stronili od eksperymentów z jazzem oraz muzyką współczesną. Zespół, początkowo kojarzony głównie z twórczością klezmerską, oscyluje obecnie wokół różnych gatunków. Artyści czerpią inspirację z muzyki etnicznej całego świata, zawsze jednak wzbogacają dzieła autorskimi improwizacjami. W ten sposób KROKE tworzy własny, unoszący się ponad granicami, czasem i formami styl. KROKE to też jeden z pierwszych zespołów, który wyszedł ze swoją muzyką do publiczności. Muzyków można było spotkać na ulicach i w klubach krakowskiego Kazimierza, kiedyś żydowskiej części miasta. Grali kompozycje dla jednych całkiem nieznane, w innych zaś budzące wspomnienie świata, który dawno odszedł w zapomnienie.

XVI koncert Fundacji Platon został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zamów bilety już teraz na Biletomat.pl

XVI Koncert Fundacji Platon im. Kuby Rumińskiego | 1 października 2020, Czwartek, Centrum Kultury Dwór Artusa

Biletomat.pl
40 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Zobacz także