Wojtek Mazolewski Quintet | WARSZAWA | 06/12 | LIVE SPIRIT PART I

Wojtek Mazolewski Quintet | WARSZAWA | 06/12 | LIVE SPIRIT PART I

6 grudnia 2023, Środa

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

WMQ – LIVE SPIRIT
Nowe czasy, nowy skład, nowa formuła.
Wojtek Mazolewski Quintet w nowym odświeżonym składzie zaprasza na serię koncertów w nowej niecodziennej formule pod nazwą LIVE SPIRIT. Zamiast ruszać w trasę i grać pojedyncze koncerty zespól zaprasza na kilkudniowe rezydencje klubowe w kilku polskich miastach.
Na początku był to Kraków i Katowice, teraz przyszedł czas na Warszawę.
WMQ przywołuje najlepsze jazzowe tradycje rezydencji klubowych takich mistrzów jak Eric Dolphy, John Coltrane, Miles Davis. Albumy takie jak Miles Davis – „The Complete Live At The Plugged Nickel 1965” – unikalny dokument dwóch przedświątecznych wieczorów 1965 roku w chicagowskim klubie Plugged Nickel. Czy dwutygodniowa rezydencja Erica Dolphy’ego i Bookera Little’a w Five Spot w Nowym Jorku z roku 1961 zakończona albumem Erica Dolphy At The FIVE SPOT dokumentujących jedną noc (16 lipca 1961 ) to wspaniały zapis witalności pasji i kreatywności tej muzyki. I jeszcze przypomnijmy choćby jedną z ostatnich głośnych premier 2023 roku – album „Evenings at the Village Gate” który jest dokumentem miesięcznej rezydencji artystycznej Johna Coltrane’a w legendarnym, nowojorskim klubie The Village Gate gdzie wraz z różnymi mutacjami swoich formacji prezentował legendarne „new things” nowego jazzu. WMQ po raz kolejny rzuca wyzwanie sobie i Wam.
Z najlepszymi intencjami przekracza granice i odwołując się do tradycji wprowadza coś nowego tu i teraz. Chcemy zaprezentować nową energie, nową muzykę i nowe podejście do utworów WMQ.
Warszawska publiczność będzie miała okazje uczestniczyć powstawaniu nowej muzyki i nowej płyty WMQ na żywo.
Skład:
Wojtek Mazolewki – kontrabas
Marcel Baliński – fortepian
Piotr Chęcki – saksofon
Oscar Torok – trąbka
Tymek Papior – bębny
PART I 6/12
PART II 8/12
PART II 9/12
BILETY: 120 pln / 290 pln(karnet 3-dniowy)

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →