Wassim Ibrahim | Colors Of World Music #2

Wassim Ibrahim | Colors Of World Music #2

22 lutego 2023, Środa

BARdzo Bardzo

Nowogrodzka 11, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Agencja IMAGE TEAM zaprasza na kolejny koncert w ramach cyklu: Colors Of World Music do klubu BARdzo Bardzo.
Już 22 lutego wystąpi wyjątkowy duet wyjątkowych artystów o różnych fundamentach kulturowych i muzycznych. Wassim Ibrahim – wokalista i instrumentalista z Syrii oraz towarzyszący mu Tomas Sanchez – perkusjonalista z Meksyku. Tego wieczoru zabrzmią dla Państwa „Pieśni Lewantu”. Koncert będzie premierą nowej płyty.
„Pieśni Lewantu”, czyli muzyczna podróż po ziemiach Lewantu i Egiptu – tak o albumie mówi Wassim Ibrahim. Mieszkam w Polsce od 2013 roku i rzadko zdarza mi się trafić na oryginalny produkt muzyczny prezentowany w autentycznej formie, bez żadnych dodatków ani muzycznych aranżacji. Zapraszam w podróż, której głównym celem jest przedstawienie niektórych pieśni Lewantu w oryginalnej postaci, tak jak są one prezentowane w Damaszku.
Wassim Ibrahim – swoją przygodę muzyczną rozpoczął już w wieku sześciu lat od gry na flecie i lutni oud. Studiował w High Institute of Music (Wydział Teorii i Kompozycji) w Damaszku, gdzie później wykładał m.in. historię muzyki międzynarodowej, oraz w Krakowie na Akademii Muzycznej, gdzie uzyskał stopień doktora w dziedzinie kompozycji muzycznej. Do Polski przyjechał w 2013 roku i zamieszkał w Krakowie. W 2019 roku został uhonorowany tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielkokulturowości – w docenieniu jego pracy artystycznej, naukowej, społecznej i pedagogicznej.
Tomas Celis Sanchez to perkusjonalista o korzeniach kubańskich pochodzący z Meksyku. Tam też ukończył Akademię Muzyczną, a w Polsce mieszka już od ponad dwudziestu lat. Współpracował z takimi muzykami jak (m.in.) John Taylor, Derrick McKenzie (Jamiroquai), Kelvin Sholar, Jarosław Śmietana, Leszek Możdżer, Paweł Kaczmarczyk, Bernard Maseli, Krzysztof Ścierański.
Plan wieczoru:
19:00 – otwarcie klubu
20:00 – koncert : bilet 50 zł
*************************
Kolejne wydarzenia w ramach cyklu Colors Of World Music:
22.03 – Adeb Chamoun Group
19.04 – TBA
10.05 – TBA
7.06 – TBA

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →