WALENTYNKI – INTYMNIE

14 lutego 2023, Wtorek

Dom Tramwajarza

Słowackiego 19, Poznań

Start: godz. 20:00

Podziel się:

WALENTYNKI – INTYMNIE – DOM TRAMWAJARZA
WŁODEK WARGOCKI I LESZEK DWORNICZAK – KONCERT – LEŚMIAN INTYMNIE
Dom Tramwajarza
ul. Słowackiego 19/21
60-822 Poznań
W koncercie usłyszymy muzyczną interpretację erotyków Bolesława Leśmiana w autorskich kompozycjach. W wykonaniu Włodka Wargockiego (wokal, kontrabas) oraz Leszka Dworniczaka (gitara), muzyków realizujących się w wielu gatunkach i stylach muzycznych.
WŁODEK WARGOCKI – wokalista, kontrabasista, kompozytor i aranżer od kilkunastu lat związany jest z lubelskim zespołem Lubliner Klezmorim, grającym tradycyjną muzykę Żydów wschodnio-europejskich z różnorodnymi wpływami stylistycznymi i etnicznymi. Brał udział w wielu koncertach i festiwalach europejskich jak: Festiwal Czterech Kultur w Łodzi, Festival de Jazz de San Sebastián, Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie. Współpracował z Teatrem Osterwy w Lublinie, Teatrem Żydowski w Warszawie. Od roku 2004 występował z Borysem Somerschafem w ramach projektu romansów rosyjskich.
W roku 2017 w 140 rocznicę urodzin i 80 rocznicę śmierci Bolesława Leśmiana stworzył cykl kompozycji projekt „LEŚMIAN INTYMNIE”.
LESZEK DWORNICZAK – muzyk, gitarzysta, absolwent Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Pedagog w Katedralnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Pomysłodawca i współwłaściciel prywatnej Szkoły Muzycznej Stara Roszarnia w Stęszewie. Laureat nagrody Prezydenta Miasta Szczecina za osiągnięcia artystyczne. Wraz z gostyńską formacją Theotokos z powodzeniem brał udział w wielu festiwalach, sesjach nagraniowych, czego rezultatem są cztery wydawnictwa fonograficzne. Na co dzień gitarzysta w zespole Projekt Niebo, LUMI.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →