TEO OLTER QUINTET x BLED

TEO OLTER QUINTET x BLED

25 kwietnia 2024, Czwartek

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

TEO OLTER QUINTET x BLED
Alpaka Records Presents:
Spotkanie dwóch wyjątkowych środowisk twórczych – Trójmiasta i Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie duch DIY zderza się z niesamowitą kreatywnością. Alpaka Records i Lubię Cię Booking łączą siły.
Zapowiada się wyjątkowy wieczór, w trakcie którego zaprezentujemy absolutną świeżynkę z katalogu wytwórni – Teo Olter Quintet „In Pursuit of Happiness”, oraz samych ojców założycieli w postaci duetu BLED – Emil Miszk i Sławek Koryzno. Alpaka Records to niezależne wydawnictwo, silnie związane z trójmiejską sceną muzyczną. Powstała w roku 2017 z inicjatywy „nowej fali” artystów, którzy postanowili poszukać własnej drogi i niezależności.
Teo Olter Quintet:
“In Pursuit of Happiness” to muzyka drogi. Udźwiękowienie podróży – pogoni za szczęściem. Muzyka pełna ciepła i nadziei mimo oczu otwartych na świat. Wyzwalające, rwące do tańca dwa basy to stabilny fundament, na którym opiera się brzmienie quintetu. Ale w trakcie tej podróży pojawia się na chwilę ktoś nowy i zaprasza nas w zupełnie nieznane miejsca. Kompozycje na płycie łączą precyzyjnie skonstruowane subtelne pomysły z nieokiełznaną energią improwizacji napędzającą kolejne obroty formy i dialogi między instrumentami.
Teo Olter – perkusja
Kamila Drabek – kontrabas
Tymek Bryndal – gitara basowa
Tadeusz Cieślak – saksofon
Aleksander Żurowski – piano
open.spotify.com/album/1N5mrlDYJkq6hjZFW6uEfR
alpakarecords.bandcamp.com/album/in-pursuit-of-happiness
www.youtube.com/watch?v=XtS69ce_ZqQ
BLED:
Oddech. Przepona. Grdyka, Tchawica. Płuca. Praca mięśni, motoryka. Jeden organizm zakorzeniony w dwóch bytach – Emil Miszk i Sławek Koryzno. BLED. Dwa istnienia – jeden czas.
Nie wiedzą, kiedy zamknęli oczy podczas tworzenia swoich pierwszych brzmień. Trąbka, perkusja – z tych żywych; Oscylatory, filtry, generatory obwiedni – z tych zapisanych w Voltach.
Fascynacją, z której zaczerpnęliśmy nazwę, jest “Dune” powieść sci-fi napisana przez Franka Herberta. Muzyka Bled to Interpretacja futurystycznych wizji takich filmów jak “Alien”, “Blade Runner” czy “2001: A Space Odyssey”. Soundtrack do niewyreżyserowanego jeszcze filmu.
BLED to nie zderzenie światów. To subtelne przenikanie się, a nawet więcej – wtapianie się jednego świata w drugi, następnie trzeci, czwarty… To fuzja tak delikatna, że niemal naturalna. Spontaniczność, organiczność i minimalizm schowanie pod warstwą kosmicznego pyłu, pokrywającego pustynną planetę na końcu galaktyki – BLED, czyli Emil Miszk i Sławek Koryzno zapraszają na podróż, z której nie chce się wracać.
„Noc na pustyni, gdzie po upalnym dniu przychodzi ochłodzenie.”
Emil Miszk – trąbka, elektronika
Sławek Koryzno – perkusja, elektronika
Bilety: 50/60 pln

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →