Shabazz Palaces | Warszawa, Hydrozagadka | 15.02.2023

Shabazz Palaces | Warszawa, Hydrozagadka | 15.02.2023 [ODWOŁANY]

15 lutego 2023, Środa

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

KONCERT ODWOŁANY

ZMIANA DATY – z 13.04.2022, PRZENIESIONY na 15.02.2023

Europejska trasa Shabazz Palaces zostaje przełożona. Nowa data koncertu to 15 lutego 2023. Wszystkie zakupione dotychczas bilety zachowują ważność na nową datę.
Minęło mniej więcej dziesięć lat, odkąd Shabazz Palaces po raz pierwszy wstrząsnęło muzycznym światem swoją debiutancką rewolucją „Black Up” – którą Pitchfork nazwał jednym z najlepszych z 2010 roku, okrzykując go „ albumem niemożliwej wizji.” Ale projekt kierowany przez wokalistę i producenta Ishmaela Butlera nigdy nie spełniał wymogów grawitacyjnych ani pomiarów naziemnych. Są spadkobiercami astralnej wyobraźni Sun Ra i George’a Clintona, Octavii Butler i Alice Coltrane. Jeśli technicznie twierdzą, że mieszkają w Seattle, ich dźwięk emanuje znacznie bliżej Alpha Centauri niż Alki Beach.
W swoim niestrudzonym dążeniu do przeobrażenia hip-hopu Butler pozostaje jednym z wybitnych wizjonerów ostatniego ćwierćwiecza. Współpracował z podobnie myślącymi wizjonerami: Flying Lotus i Thundercat, Battles i Animal Collective. Podczas gdy gwiazdy wszech czasów, takie jak Radiohead i Lauryn Hill zaprosiły go, by dołączył do nich w trasie. Nie da się dokładnie opisać albumu „The Don of Diamond Dreams” bez wpadania w kosmiczne tropy. To hip-hop, dub, jazz, R&B, soul, funk, muzyka afrykańska, eksperymentalna, a czasami nawet pop. Ale przez pięć albumów Shabazz Palaces wymyślił płynne granice własnego gatunku jednego zespołu.
Choć konstrukcja albumu jest drobiazgowa, jest to zaskakujące arcydzieło improwizacji i instynktu. Butler zapisuje frazy i pomysły w swoim telefonie i ostatecznie przekształca je w abstrakcyjne ekspresje. Jest pewny siebie i przesiąknięty tym, co definiuje prawie każdą wielką sztukę: chęcią zaryzykowania i próbowania czegoś nowego.


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →