Seryjni mordercy w PRL. Fakty i mity. Wykład

Seryjni mordercy w PRL. Fakty i mity. Wykład

24 stycznia 2023, Wtorek

Worek Kości

Bagatela 10, Warszawa

Start: godz. 19:30

Podziel się:

W PRL-u nie istniał termin seryjny morderca. W akademickich podręcznikach morderców kobiet nazywano zabójcami z lubieżności, a ludzie mówili po prostu „wampir”. Nawet milicja w oficjalnych dokumentach używała potocznego określenia. Wśród kilkunastu najbardziej znanych byli: wampir z Zagłębia, Bytomia i Krakowa.
O tych najsłynniejszych i mniej znanych opowie Wam dziennikarz, charyzmatyczny publicysta i autor książek Przemysław Semczuk.
Semczuk znakomicie wykorzystuje swoją wiedzę reporterską i doświadczenia literackie. Spotkania z czytelnikami pełne są arcyciekawych opowieści o miejscach i osobach, które odegrały role na scenie kryminalnych historii.
Leszek Koźmiński – Kryminalna Piła
Przemysław Semczuk – dziennikarz, publicysta, pisarz specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL.
Publicysta tygodników „Newsweek”, „Wprost”, magazynów „Focus Historia”, „Wysokie Obcasy Extra”, „Playboy”. Współpracuje z RMF Classic.
Autor m.in. znakomitych książek non-fiction o zbrodniach PRL-u: „Wampir z Zagłębia”, „Kryptonim Frankenstein”, „Czarna Wołga. Kryminalna historia PRL”, „M jak morderca: Karol Kot – wampir z Krakowa”.
——————————————————-
Zapraszają: Worek Kości i Renata z Worka Kości
Cocktail Bar Worek Kości, lokal dla Gości 18+
ul. Bagatela 10, Warszawa
Otwarcie drzwi: godz. 17.00
Start wykładu godz. 19.30
TYLKO DLA DOROSŁYCH. BEZ REZERWACJI MIEJSC.
*W lokalu są wyłącznie miejsca siedzące, także nie jest potrzebna. Sadzamy Gości w kolejności przyjścia do lokalu, czyli polecamy wcześniejsze pojawienie się w Worku Kości.
Bardzo prosimy o nienagrywanie całości eventu (audio i video) i nieudostępnianie streamingów z uwagi na ochronę praw autorskich Wykładowcy.
Prosimy o przemyślany zakup biletów, zwrot lub wymiana biletów są możliwe do 48 godzin przed wydarzeniem.
—————————————

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →