„Reguły na czas chaosu”, czyli impro z Tomaszem Stawiszyńskim | [01.12]

„Reguły na czas chaosu”, czyli impro z Tomaszem Stawiszyńskim | [01.12]

1 grudnia 2022, Czwartek

Klub Komediowy

Nowowiejska 1, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

To jest wieczór dla tych, którzy czują lęk i niepewność! Którzy próbują odnaleźć równowagę w czasach, gdy stabilność stała się towarem deficytowym. Poszukujących sensu i racjonalności w rozemocjonowanym świecie. Dla tych, którzy zadają sobie pytanie, komu i czemu ufać, gdy w najlepsze trwa ogólnoświatowa wojna informacyjna, nadciąga kryzys ekonomiczny, a nasza planeta płonie?
Najlepsze, co możemy teraz zrobić dla świata i siebie samych, to wziąć głęboki oddech i… sięgnąć po „Reguły na czas chaosu”. W swojej nowej książce Tomasz Stawiszyński proponuje zbiór drogowskazów na trudne czasy i tłumaczy, jak poddawać refleksji odruchy serca, nie dać się uwieść manipulacjom oraz kultywować konflikt w sobie, zamiast przenosić go na zewnątrz.
Fragmenty „Reguł na czas chaosu”, wybrane i przedstawione przez autora, będą źródłem inspiracji do zagrania przez komików i komiczki serii improwizowanych scen komentujących tekst – z dystansem, ale też dużą dozą wrażliwości. Książkę można kupić m.in. online na stronie Wydawnictwa Znak. A tymczasem: Przestań się oburzać. Żyj w niezgodzie ze sobą. Czytaj książki. Memento mori. Kup bilet.

Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, dziennikarz, autor bestsellerowych książek: „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013), „Co robić przed końcem świata?” (2021) oraz „Ucieczka od bezradności” (2021). Od wielu lat zajmuje się problemami z pogranicza filozofii i psychoterapii. Wcześniej związany z wieloma redakcjami: pracował m.in w „Dzienniku” „Newsweeku” i „Przekroju”. W latach 2013-2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program „Niedziela Filozofów, czyli potyczki z życiem”. Od 2016 związany z Radiem TOK FM, gdzie prowadzi m.in. „Godzinę filozofów”, „Kwadrans filozofa” oraz – wraz z żoną Cvetą Dimitrovą – internetowy podcast „Nasze wewnętrzne konflikty”. Jego teksty i audycje można znaleźć na stronie www.stawiszynski.org, a rozmowy z ciekawymi gośćmi o sprawach najważniejszych w autorskim podcaście „Skądinąd”.
Bilety: 45 zł
Bilety na spektakl można kupić:
– online
– stacjonarnie u kasjera/kasjerki
ZASADY UCZESTNICZENIA W SPEKTAKLU
1. Podczas spektakli udostępniamy widzom nie więcej miejsc na sali, niż jest to dozwolone. Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami, z zachowaniem wymaganych odstępów.
2. Udział widzów w spektaklu jest dopuszczalny pod warunkiem zakrywania ust i nosa. Prosimy o wzięcie ze sobą maseczki ochronnej.
3. Widzów wpuszczamy na widownię nie wcześniej niż pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu.
4. Osoby, które kupią bilet stacjonarnie, tj. w kasie Klubu przy ul. Nowowiejskiej, zostaną poproszone o podanie danych osobowych umożliwiających kontakt na wypadek wykrycia zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wśród uczestników danego wydarzenia i dochodzenia epidemiologicznego. Dane takie będą przechowywane przez dwa tygodnie. Podanie danych jest wskazane, jednak nie jest obligatoryjne.
5. Zakup biletu i przyjście na spektakl jest jednoznaczne z oświadczeniem widza, że nie jest objęty kwarantanną oraz że w ciągu ostatnich 10 dni:
– nie przebywał w krajach o zwiększonej zachorowalności na koronawirusa
– nie miał kontaktu z osobami, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem
– nie występowały u niego objawy infekcji koronawirusem (gorączka, kaszel, biegunka, duszności, bóle mięśni i stawów itp.).
W przypadku wystąpienia niepokojących objawów zdrowotnych prosimy o nieprzychodzenie na spektakl i pozostanie w domu.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →