„Pianissimo” / Koncert sensoryczny

„Pianissimo” / Koncert sensoryczny

10 listopada 2023, Piątek

NOSPR

Plac Wojciecha Kilara 1, Katowice

Start: godz. 19:30

Podziel się:

Koncert przyjazny sensorycznie. Seria „Pianissimo” – dla osób wrażliwych sensorycznie, poszukujących spokoju i wyciszenia.
Marzyły się nam i dlatego je robimy! Koncerty przyjazne sensorycznie, czyli wydarzenia przygotowane w myśl zasady “mniej znaczy więcej”. Przyciemnione światło, mniejszy ruch w budynku NOSPR, możliwość swobodnego poruszania się po sali, a do tego starannie dobrany, wyciszający repertuar i znakomici wykonawcy.
Nowa seria koncertowa „Pianissimo” to propozycja dla tych, których razi mocne światło, głośne rozmowy i hałas; dla tych, którzy źle się czują w tłumie. To bezpieczna przestrzeń dla osób z wysoką wrażliwością sensoryczną, które nie potrafią lub nie lubią za długo siedzieć w bezruchu.
Każdy koncert to 45 minut unikalnego doświadczenia artystycznego, pozbawionego głośnych dźwięków i mocnych świateł. W miarę możliwości staramy się organizować koncerty w dniach, kiedy Koncerty będą odbywały się w sali kameralnej w dniach, kiedy nic więcej nie dzieje się w budynku, by nie było kolejek do szatni i tłoku na korytarzach.
Będzie natomiast urzekający, wyszukany repertuar i możliwość bliskiego kontaktu z wykonawcami. Będą miejsca do siedzenia, do stania, przestrzeń do swobodnego ruchu — wszystko po to, żeby każdy mógł przeżywać muzykę po swojemu.
Co do tegorocznego repertuaru – w ubiegłym sezonie wiodącym instrumentem był fortepian, teraz dołączą inne, równie czułe instrumenty, które bez trudu sprostają założeniom cyklu.
Szczegółowy repertuar I sposób rezerwcaji bezpłatnych wejściówek już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →