Pamiętniki Tatusia Muminka | Kino CSK

Pamiętniki Tatusia Muminka | Kino CSK

24 sierpnia 2022, Środa

Centrum Spotkania Kultur

Plac Teatralny 1, Lublin

Start: godz. 10:15

Podziel się:

Tata Muminka zabierze nas w podróż do swojej młodości, opowie niewiarygodne przygody i ujawni wreszcie, jak to wszystko się zaczęło! „Pamiętniki Tatusia Muminka” to polsko-fińska koprodukcja stworzona na podstawie ukochanych książek Tove Jansson.
Muminek zostaje ukąszony przez osę, przez co musi leżeć w łóżku. Tatuś, chcąc umilić mu ten trudny czas, postanawia opowiedzieć mu o swoich młodzieńczych przygodach.
Tatuś Muminka zabiera nas w swoje pełne przygód dzieciństwo, ucieczkę z domu dziecka i niezapomniane spotkanie z wynalazcą Fredriksonem. Wspomina swoje zmagania podczas sztormów, które spędził na łodzi Symfonia Mórz, a także przygody w królestwie Króla Autokraty, gdzie Tatuś Muminka założył kolonię, zaprzyjaźnił się z duchem, a także – podczas jednej burzliwej nocy – uratował z morza Mamusię Muminka. A reszta to już historia.
„Pamiętniki Tatusia Muminka” to pełna ciepła, szczera, familijna animacja o wspaniałej, wciągającej każdego widza fabule, która rozgrywa się w Dolinie Muminków. Tata Muminka w barwnych opowieściach odtwarza swoje chłopięce lata. Na nowo przeżywa najbardziej niesamowite przygody. A wszystko to owiane jest pewną tęsknotą (która w końcu dotyka każdego z nas) za tym, co przeminęło bezpowrotnie.
Finlandia, Polska 2021 / reż. Ira Carpelan / dubbing / kategoria wiekowa: 5+ / 1h 14min
środa | 17 SIE | 10:15
środa | 24 SIE | 10:15

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →