NOSPR / Bassem Akiki / Poranek noworoczny

NOSPR / Bassem Akiki / Poranek noworoczny

8 stycznia 2023, Niedziela

NOSPR

Plac Wojciecha Kilara 1, Katowice

Start: godz. 12:00

Podziel się:

Ponoć Jacques Offenbach potrafił porwać do tańca wszystkich i wszystko. Czerpiąc z okołosylwestrowej atmosfery, program koncertu przybierze karnawałowe kreacje humoru, flirtu oraz żywej zabawy. W tej dorocznej szampańskiej podróży między Sekwaną a Dunajem będą towarzyszyć kompozycje lekkie i radosne. Najsłynniejsze fragmenty operetek wspomnianego „Mozarta z Champs-Élysées” zabrzmią w ubogaconych opracowaniach Manuela Rosenthala, wchodzących w skład baletu Paryska wesołość z 1938 roku, a wirujące Odgłosy wiosny i Nad pięknym modrym Dunajem „Króla walca” – Johanna Straussa – już tylko potwierdzą noworoczny klimat tego poranka. Nieco odmienny, choć wciąż odpowiednio żwawy, uroczysty, ale miejscami i liryczny charakter, doda XX-wieczne Concertino na 4 puzony i orkiestrę smyczkową niderlandzkiego kompozytora i dyrygenta, Jana Koetsiera. „Prosit Neujahr!” – można wykrzyknąć.
[Piotr Mika]

Czas trwania koncertu: ok. 60 min

Przystanek Poranek
Propozycja dla dzieci między 4. a 9. rokiem życia, których rodzice lub inni opiekunowie przebywają na poranku symfonicznym. Podczas gdy dorośli będą wsłuchiwać się w dźwięki naszej orkiestry w sali koncertowej, sala kameralna będzie należała do małych melomanów! Pod opieką naszych animatorów dzieci wezmą udział w wydarzeniu koncertowo-warsztatowym, tematycznie powiązanym z koncertem porankowym. Muzyczne aktywności, słowo i różnego rodzaju interakcje będą przeplatane muzyką na żywo, wykonywaną przez zaproszonych muzyków.
Udział dzieci w Przystanku Poranku jest bezpłatny.
ZAPISY na dwa tygodnie przed wydarzeniem. Chętnych rodziców/opiekunów posiadających bilet na poranek, prosimy o wysłanie zgłoszenia uczestnictwa dziecka na adres: warsztaty@nospr.org.pl. Zgłoszenia przyjmujemy do piątku poprzedzającego poranek.
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska opiekuna, numeru telefonu, imienia i nazwiska oraz wieku dziecka.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →