Niewiniątka w U–jazdowskim

Niewiniątka w U–jazdowskim

6 sierpnia 2022, Sobota

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Jazdów 2, Warszawa

Start: godz. 16:00

Podziel się:

Małe norweskie miasteczko. Właśnie rozpoczyna się Midnattssol, sezon białych nocy i niekończących się polarnych dni. Dzieci z okolicznych osiedli spędzają beztrosko czas i szukają wakacyjnych przygód.
Tak mogłaby zaczynać się kolejna bajka dla dzieci, ale w reżyserii nominowanego do Oscara Eskila Vogta („Najgorszy człowiek na świecie:) oglądamy film, który sprawił, że podczas premierowych pokazów w Cannes widzowie oblewali się zimnym potem i nie mogli oderwać oczu od ekranu. Trzymający w napięciu, oryginalny, niepokojący zachwycił krytyków, a przez niektórych został okrzyknięty nawet skandynawskim „Stranger Things”. Zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej, Nagrody Publiczności na MFF w Göteborgu oraz kilkunastu innych nagród i wyróżnień na całym świecie.
Mała Ida przeprowadza się z mamą i siostrą do nowego miejsca i szybko poznaje rówieśników z sąsiedztwa. Razem z nimi beztrosko spędza wakacyjne dni i odkrywa fascynujące i tajemnicze miejsca. Z czasem w trakcie kolejnych zabaw Ida zaczyna rozumieć, że z nowymi przyjaciółmi łączy ją wyjątkowa i niebezpieczna więź.
Zwiastun: www.youtube.com/watch?v=fy2yFytSk4U
Bilety
16 zł normalny
14 zł ulgowy
10 zł z kartą widza

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →