Muzyka Niezależna: Szymanowski - Paderewski - Chopin

Muzyka Niezależna: Szymanowski – Paderewski – Chopin

3 grudnia 2023, Niedziela

NOSPR

Plac Wojciecha Kilara 1, Katowice

Start: godz. 19:30

Podziel się:

Muzyka Niezależna: Szymanowski – Paderewski – Chopin. Koncert z okazji jubileuszu XV lat pracy artystycznej Stanisława Słowińskiego.
Stanisław Słowiński to jeden z najbardziej rozchwytywanych skrzypków europejskiej sceny jazzowej i crossover. Kompozytor i producent muzyczny. W roku 2023 obchodzi jubileusz 15-lecia pracy artystycznej, który świętować będzie podczas wyjątkowej trasy koncertowej.
Jej punkt kulminacyjny przypadnie na koncert w sali koncertowej NOSPR.
Na program koncertu złożą się kompozycje będące podsumowaniem najnowszych autorskich projektów artystycznych Stanisława Słowińskiego łączące w sobie rozmach orkiestrowego brzmienia ze swobodą jazzowej improwizacji.
Tak o premierowym wykonaniu “Metafor” na motywach muzyki K. Szymanowskiego – jednego za najnowszych autorskich projektów Stanisława Słowińskiego, pisała dla Ruchu Muzycznego Anna Woźniakowska:
“Podziwiać można było wyobraźnię i zmysł formy Słowińskiego, w niczym nieuchybiającego źródłu, z którego czerpał. Przeciwnie, wskazał, jak nieprzewidywalne bogactwo tkwi jeszcze w dziele Szymanowskiego. Było to możliwe także dzięki mistrzostwu członków zespołu jazzowego i wspaniałemu porozumieniu ich lidera z dyrygentem i orkiestrą.”
Na scenie Stanisławowi Słowińskiemu towarzyszyć będą;
Stanisław Słowiński Septet
Combo jazzowe złożone z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej. Instrumentaliści o bogatym portfolio; laureaci międzynarodowych konkursów i plebiscytów; wielokrotnie angażowani w projekty z udziałem artystów o międzynarodowej renomie; m.in.: Tomasz Stańko, Hadrien Feraud, Marcin Wasilewski, Leszek Możdżer, Greg Osby, Daniel Bjarnason, Diego Navarro, Adam Bałdych, Zbigniew Namysłowski.
Zbyszek Szwajdych – trąbka, flugelhorn
Marta Wajdzik – saksofon altowy, saksofon sopranowy
Szymon Mika – gitara
Franciszek Raczkowski – fortepian
Szymon Frankowski – kontrabas
Dawid Fortuna – instrument perkusyjne
InfraArt Chamber Orchestra
Orkiestra powstała pod egidą agencji artystycznej i wydawnictwa InfraArt. Mimo niespełna trzech lat działalności orkiestra na swoim koncie szereg znakomicie przyjętych koncertów; m.in.: kilkukrotnie w sali S1 ICE Kraków, Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego na Wawelu, czy w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W skład orkiestry wchodzą wyróżniający się absolwenci i dyplomanci najlepszych europejskich uczelni muzycznych; m.in. Krakowskiej Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego, Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie czy University of Music and Performing Arts w Wiedniu.

W programie m.in.:
Stanisław Słowiński
Introdukcja
II Symfonia “Symfonia czterech stron świata”: część I
Karol Szymanowski
Preludium h-moll nr 1
Suita na motywach ze Stabat Mater [wybór, opracowanie – Stanisław Słowiński]
Ignacy Jan Paderewski
“Gdy ostatnia róża zwiędła”
Fryderyk Chopin
Etiuda c-moll “Rewolucyjna”
Nokturn e-moll
Etiuda c-moll “Fale oceanu”

Organizatorzy: InfraArt Creative Corp. & Goodplays

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →