Kuba Badach - Oldschool | 07.04.2024 | Klub Stodoła

Kuba Badach – Oldschool | 07.04.2024 | Klub Stodoła

7 kwietnia 2024, Niedziela

Klub Stodoła

Stefana Batorego 10, Warszawa

Start: godz. 18:00

Podziel się:

TIMING:
18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – początek wydarzenia
Kuba Badach 7 kwietnia 2024 w Klubie Stodoła z materiałem z płyty “Oldschool”!

7 kwietnia 2024 roku w Klubie Stodoła wystąpi Kuba Badach! Jeden z najbardziej cenionych polskich wokalistów zaprezentuje warszawskiej publiczności materiał z pierwszego solowego i muzycznie autorskiego albumu “Oldschool”.

Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem “Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:
“Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze “starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60tych.

Tak jednak nie jest. Dla mnie “oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album Oldschool jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.” Oldschool zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.

Zespół wystąpi w składzie:
Kuba Badach – wokal, instr. klawiszowe
Dominik Wania – instr.klawiszowe
Damian Kurasz – gitara
Michał Kapczuk – bas
Wojciech Fedkowicz – perkusja
Kuba Badach – Oldschool
7 kwietnia 2024, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →