Kuba Badach - Łódź, Klub Wytwórnia

Kuba Badach – Łódź, Klub Wytwórnia

8 marca 2024, Piątek

Klub Wytwórnia

Łąkowa 29, Łódź

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, po setkach koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny, dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem „Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w dorobku artysty.
Tak o swej płycie mówi Kuba Badach:
„Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze „starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60tych.
Tak jednak nie jest. Dla mnie „oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album Oldschool jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.”
Oldschool zrodził się na przekór trendom, dla wszystkich tych, którzy tęsknią za ambitnym popem.
Zespół wystąpi w składzie:
Kuba Badach – wokal, instr. klawiszowe
Dominik Wania – instr.klawiszowe
Damian Kurasz – gitara
Michał Kapczuk – bas
Wojciech Fedkowicz – perkusja

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →