Koncert: Titanic Sea Moon + Pleń w Konkret Łódź

Koncert: Titanic Sea Moon + Pleń w Konkret Łódź

26 września 2021, Niedziela

Konkret

Więckowskiego 36, Łódź

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Koncert @Titanic Sea Moon + @Pleń
Start: godz. 20:00
Bilety: 25 PLN
@TitanicSeaMoon rozpoczął działalność w 2017 roku a w jego składzie grają byli członkowie zespołu @ewabraun. Pierwsze koncerty skład zagrał w grudniu 2018 roku. W wakacje 2019 nagrał materiał na pierwszą płytę Exit nr 2020. Na winylu i CD została wydana przez wydawnictwo @Fonoradar Records. Członkowie zespołu wcześniej występowali w wielu zespołach m.in.: ewa braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Najprzyjemniejsi.
Muzyka tria to psychodeliczny trans z elementami kraut oraz postrock. Zespół rozpoczął właśnie pracę nad swoim drugim studyjnym albumem.
LINK do wytwórni
fonoradar.com/…/titanic-sea-moon-exit-no-2020…/
LINK FB
www.facebook.com/TitanicSeaMoon
LINK youtube
www.youtube.com/watch?v=BlFAgrjXLNM&t=98s

LINK BANDCAMP
titanicseamoon.bandcamp.com/releases
**************
Pleń (niem. Heerwurm) – pełznąca masa, złożona z tysięcy maleńkich larw muchówki z gatunku ziemiórki pleniówki. Pleń jest niezwykle rzadkim zjawiskiem, pierwsze wiadomości o nim pochodzą z XVII wieku, ze Śląska. Obserwowany na obszarach górzystych (a także 11 razy w Puszczy Białowieskiej), był również obiektem zabiegów magicznych. Przez ludność Pleń uważany był za zwiastun nieszczęść, wojen i klęsk. Nie wiadomo jaki jest sens wędrówek Plenia.
Podobną nieokreśloność i zapowiedź złego słyszymy na nagraniach z debiutanckiego albumu Plenia. Skład muzyczny łódzkiej grupy zawiązał się w 2017 i artyści zasiedli do prac nad materiałem opartym o improwizacje. Wolne formy muzyczne dopracowywali na koncertach, a później w studio spróbowali oddać klimat tamtejszych wykonań. Podobno to się nie udało i na płytę zarejestrowano coś zupełnie innego.
Michał Klama – perkusja, kalimba, piła
Andrzej Kacprzak – gitara elektryczna
Michał Wereszczyński – gitara basowa
plen.bandcamp.com/releases
www.facebook.com/plenband


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →