Ishmael Ensemble | Warszawa

Ishmael Ensemble | Warszawa

14 listopada 2024, Czwartek

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

ISHMAEL ENSEMBLE | WARSZAWA

Ishmael Ensemble po raz pierwszy w Polsce!

W ciągu ostatnich 5 lat Ishmael Ensemble, projekt producenta i saksofonisty Pete’a Cunninghama, przekształcił się ze skromnego sypialnianego projektu nagraniowego w integralną część kwitnącej brytyjskiej sceny jazzowej.

Na debiutanckim albumie grupy „A State Of Flow” Cunningham eksplorował całą gamę scenerii dźwiękowych, od bujnych kinowych krajobrazów dźwiękowych po hałaśliwe szczyty psychodelii, które spotkały się z dużym uznaniem zarówno słuchaczy, jak i dziennikarzy.

Następna płyta grupy „Visions of Light” jeszcze bardziej zatarła granice między muzyką jazzową i elektroniczną, zabierając słuchacza w ekspansywną podróż dźwiękową, podczas gdy pod flagą rodzinnego miasta Bristol. Płyta została uznana przez Hueya Morgana za „Album roku” w BBC 6 Music, a zespół wystąpił na New York Winter Jazz Festival pod okiem Gillesa Petersona.

Wszystko to ugruntowało pozycję Cunninghama jako rozchwytywanego producenta i remiksera, współpracującego z szeroką gamą artystów i wytwórni, od ikony techno Carla Craiga po legendarną wytwórnię jazzową Blue Note Records.

“Incredible independent music from Bristol. These guys just get better with every release”
Gilles Peterson

“A deeply arresting sound from one of our favourite cities, simply beautiful”
Mary Anne Hobbs

“A synth, sax & strings epic” Contemporary album of the month
The Guardian

“A band seemingly capable of doing anything, yet remaining fleet footedly themselves throughout.”
The Wire

Ishmael Ensemble | Warszawa | 14 listopada 2024, Czwartek, Klub Hydrozagadka

Biletomat.pl
99 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →