HEY 30 LIVE! x2 - KOSMICZNY KONCERT

HEY 30 LIVE! x2 – KOSMICZNY KONCERT

14 października 2023, Sobota

Spodek

Korfantego 35, Katowice

Start: godz. 18:00

Podziel się:

DODATKOWY KONCERT HEY30LIVE !
FANI HEYA NIE ZAWIEDLI. WYSTARCZYŁA NIECAŁA DOBA OD STARTU SPRZEDAŻY, ABY ZESPÓŁ WYPEŁNIŁ KATOWICKI SPODEK DO OSTATNIEGO MIEJSCA. MAMY DOBRĄ WIADOMOŚĆ DLA TYCH, KTÓRYM NIE UDAŁO SIĘ KUPIĆ BILETU – ARTYŚCI OGŁASZAJĄ DODATKOWY TERMIN.
HEY 30 LIVE! to koncert na 30. rocznicę debiutu kultowego zespołu. Artyści, sześć lat po zawieszeniu działalności, łączą siły, żeby spotkać się z fanami, którzy przez te wszystkie lata byli z nimi. Bilety na wydarzenie sprzedały się w niecałe 24 godziny, w związku z tym Hey zagra dla swoich fanów raz jeszcze. Dodatkowy koncert odbędzie się 15 października.

Trudno znaleźć w historii polskiej muzyki zjawisko porównywalne do debiutu grupy Hey. Ich pierwsza płyta zatytułowana „Fire” ukazała się 1993, a utwory takie jak, „Moja i twoja nadzieja”, „Teksański” czy „Zazdrość” momentalnie stały się hitami, które zawładnęły wyobraźnią całego pokolenia wychowanego w latach 90-tych. Grung’owe brzmienia, mocne teksty i charakterystyczna chrypka Katarzyny Nosowskiej ustanowiły nowe standardy na rodzimym rynku.
Rok później w 1994 roku w katowickim Spodku, zespół zarejestrował płytę „Live!”, za którą otrzymał Fryderyka podczas pierwszej, historycznej gali tej najważniejszej dla polskiej branży muzycznej nagrody.
W 2017 roku zespół po 25 latach na scenie i 19 wydanych albumach, podjął decyzję o zawieszeniu działalności za czas nieokreślony.
Teraz, po 6 latach HEY powraca, żeby świętować w Spodku 30-lecie debiutu. Katarzyna Nosowska, Paweł Krawczyk, Marcin Żabiełowicz, Jacek Chrzanowski, Robert Ligiewicz i Marcin Macuk – przypomną najważniejsze piosenki z dyskografii zespołu.
Kosmiczny Koncert to cykl unikalnych wydarzeń koncertowych odbywających się w Hali Spodek. Wyjątkowy klimat i muzyka w połączeniu z historią miejsca – przywołają wspomnienia, ale także stworzą nowe, które zostaną z słuchaczami na długo.
SOBOTA
14.10.2023 r.
Katowice – Spodek
Wejście: 18:00
Start: 20:00
NIEDZIELA
15.10.2023
Katowice – Spodek
Wejście 17:00
Start 19:00

Organizatorem wydarzenia jest MegaClub Events.
Partnerem wydarzenia Kosmiczny Koncert jest Miasto Katowice.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →