Harsh Symmetry | Warszawa

Harsh Symmetry | Warszawa

14 lutego 2024, Środa

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Harsh Symmetry, projekt darkwave prowadzony przez muzyka Juliana Sharwarko, we wrześniu wydał swój drugi album zatytułowany „Imitation”. Sharwarko przeniósł się z Sacramentu do Los Angeles i stworzył album, który płynnie łączy elementy nostalgii znane z wpływowych zespołów, takich jak Depeche Mode, The Cure i New Order, z nowoczesnymi dźwiękami współczesnych wykonawców, takich jak Twin Tribes i Boy Harsher. Dziewięciopiosenkowy album wydany został przez Fabrika Records, wytwórnię znakomitą ze względu na swoich artystów z gatunku darkwave i post-punk.

Tytuł albumu “Imitation” odzwierciedla introspekcyjne poszukiwania Juliana Sharwarko dotyczące własnej tożsamości muzycznej w obliczu ciągłych porównań do tych wpływów. Podnosi on pytanie o charakter jego twórczości – czy Harsh Symmetry to imitacja przeszłości, czy prototyp przyszłości, tworzący coś tak znajomego, a jednocześnie tak nowego, że wydaje się, że istniało długo przed jego materializacją. Pomimo tych egzystencjalnych pytań “Imitation” to nowoczesny album nasycony nostalgią, w całości nagrany i wykonany przez samego Sharwarko.

Album zawiera znakomity singiel “Glass Tears”, utwór, który prowadzi słuchaczy przez mroźny, dystopijny świat. Inny wyróżniający się utwór, “Make Up Artist”, prezentuje fascynującą równowagę, poruszając się z żywym tempem przy jednoczesnym zachowaniu refleksyjnej atmosfery. Album zawiera również przerażającą reinterpretację utworu “Open Your Heart” Madonny.

“Scalpel” wyróżnia się żywym metalicznym basem i psychodeliczną aurą, podczas gdy “Crystal Smile” przechodzi w wymarzone wykonanie wokalne na tle charakterystycznego syntezatora z lat 80. Album kończy się potężnym tytułowym utworem “Imitation”, rozstrojonym utworem, który drży z eklektycznym połączeniem elegancji city-popu i rytmu inspirowanego krautrockiem

Harsh Symmetry | Warszawa | 14 lutego 2024, Środa, Klub Hydrozagadka

Biletomat.pl
60 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →