Hańba! | 15.09 | Toruń, NRD

Hańba! | 15.09 | Toruń, NRD

15 września 2023, Piątek

NRD

Browarna 6, Toruń

Start: godz. 19:30

Podziel się:

PIRANHA MUSIC PREZENTUJE:
Koncert promujący nowe wydawnictwo krakowskiej zbuntowanej orkiestry podwórkowej zatytułowane “Kryzys”. Album ukazał się 1 maja bieżącego roku nakładem Anteny Krzyku, a koncert w Toruniu będzie premierowym występem, na którym będzie okazja usłyszeć nowe kompozycje Hańby!
__________________________
SZCZEGÓŁY:
Data: 15 września 2023, godz. 19:30
Miejsce: Klub NRD, ul. Browarna 6 – Toruń
Bilety:
PRZEDSPRZEDAŻ – 50 PLN
W DNIU KONCERTU – 60 PLN
__________________________
▶ HAŃBA!
(folk, punk / Kraków)
www.hanba1926.pl
www.facebook.com/hanba1926
www.instagram.com/hanba1926
Kryzys – słowo, które na dobre zagościło w naszym codziennym języku i paraliżuje wszelkie działania, nie tylko społeczne. Na kryzysowym albumie opowiadamy o różnych jego odsłonach: gospodarczej, politycznej, moralnej, osobistej. I choć wydaje się, że kryzysy przychodzą i odchodzą, to czytając teksty poetów sprzed niemal stu lat, coraz trudniej uwierzyć, że opuszczą nas całkowicie. Ukojenie przynoszą jedynie sztuka i muzyka, które możemy przeżywać wspólnie. Zróbmy to razem!
Kryzys to niedobory, zatem ascetyczna w środki są piosenki, które stworzyliśmy. Każda z nich zawiera współbrzmienie tylko 4 instrumentów oraz głosów. Wszystko po to, by jeszcze lepiej usłyszeć słowa i poczuć rozwibrowanie dźwięków – dokładnie tak, jak wykoncypowaliśmy to sobie na jednym z krakowskich podwórek pewnego przedwiośnia 1933 roku.
=============
Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa ‘Hańba!’ powstała jako fikcyjna muzyczna opowieść, której bohaterowie piętnowali zło otaczającego ich świata lat 30. i 40.: nienawiść, nierówności społeczne, militaryzm, szowinizm, antysemityzm przy wsparciu poetów (zarówno dobrze – Tuwim, Broniewski, jak i mniej – Szymański, Szenwald, Ginczanka, Wittlin – znanych) oraz podwórkowego instrumentarium. W 10. roku działalności zespołu nie sposób już jednak odróżnić, gdzie kończy się fikcja i historyczny anturaż, a gdzie rozpoczyna opowieść o smutnym obliczu lat. 20 XXI wieku.
__________________________
Zaprasza Piranha Music.
www.piranha-music.com/
www.instagram.com/piranha.music/
www.youtube.com/c/PiranhaMusic

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →