Fisz Emade Tworzywo – Ballady i Protesty / Kraków

Fisz Emade Tworzywo – Ballady i Protesty / Kraków

5 listopada 2022, Sobota

Klub Studencki Kwadrat / Kraków

Stanisława Skarżyńskiego 1, Kraków

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Najnowsze informacje o Fisz Emade Tworzywo

Fisz Emade Tworzywo
5 listopada 2022, godz. 20:00 (sobota)
Klub Kwadrat, ul. Stanisława Skarżyńskiego 1, Kraków
Bilety w cenach: miejsca stojące (parter) – 99 zł (I pula), 119 zł (II pula)
Sprzedaż biletów rozpocznie się w czwartek 1 września o godzinie 12:00
Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

„Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów, jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian. Na płycie znajdziemy 18 utworów, w nagraniach których udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instr. klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), oraz wokalistka zespołu Shyness! i Rebeka Iwona Skwarek i Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.
O ZESPOLE
Fisz Emade Tworzywo od lat zajmuje ważną pozycję na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.

 

Fisz Emade Tworzywo „BALLADY I PROTESTY” Tour

5 listopada 2022 – Kraków
6 listopada 2022 – Katowice
10 listopada 2022 – Gdańsk
11 listopada 2022 – Łódź
12 listopada 2022 – Wrocław
17 listopada 2022 – Poznań
18 listopada 2022 – Bydgoszcz
19 listopada 2022 – Szczecin
10 grudnia 2022 – Warszawa

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →