Filmowe poniedziałki | 9 stycznia

Filmowe poniedziałki | 9 stycznia

9 stycznia 2023, Poniedziałek

Centrum Kultury Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6, Toruń

Start: godz. 16:30

Podziel się:

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej. W nowym roku wracamy do bezpłatnych wejściówek odbieranych w kasie Dworu Artusa na pół godziny przed seansem.
W kolejny rok wchodzimy też z nową formułą Filmowych Poniedziałków. Od teraz zapraszamy Państwa na miesiące tematyczne. Styczeń upłynie nam pod znakiem jednego z najwybitniejszych reżyserów, który (co ciekawe) nigdy nie zdobył Oscara!
Co tym razem obejrzymy?
Ponadczasowe arcydzieło fikcji naukowej opowiadające trzy fascynujące historie. Obraz nagrodzony Oscarem za efekty specjalne, pomimo swojego wieku wciąż imponuje rozmachem. Na początku zabiera widza do czasów prehistorycznych, żeby następnie przeskoczyć o kilka tysięcy lat w przód i opowiedzieć historię dziejącą się w skolonizowanym kosmosie. Czy ludziom uda się zmierzyć ze zbuntowaną sztuczną inteligencją?
Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →