Filmowe poniedziałki | 16 stycznia

Filmowe poniedziałki | 16 stycznia

16 stycznia 2023, Poniedziałek

Centrum Kultury Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6, Toruń

Start: godz. 16:30

Podziel się:

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej. W nowym roku wracamy do bezpłatnych wejściówek odbieranych w kasie Dworu Artusa na pół godziny przed seansem.
W kolejny rok wchodzimy też z nową formułą Filmowych Poniedziałków. Od teraz zapraszamy Państwa na miesiące tematyczne. Styczeń upłynie nam pod znakiem jednego z najwybitniejszych reżyserów, który (co ciekawe) nigdy nie zdobył Oscara!
Co tym razem obejrzymy?
Pozbawieni skrupułów miłośnicy Beethovena terroryzują mieszkańców miasta. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy na skutek ich działań dochodzi do zabójstwa. Przyjaciele głównego bohatera zeznają przeciwko niemu, przez co czeka go wieloletni pobyt w więzieniu. Podczas odsiadki zastaje mu zaproponowane podjęcie się eksperymentalnej terapii psychologicznej w zamian za odzyskanie wolności.
Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →