Eivind Vullum / Jerzy Mączyński / Nicolas Stocker + Live Visuals: VLF

Eivind Vullum / Jerzy Mączyński / Nicolas Stocker + Live Visuals: VLF

20 stycznia 2023, Piątek

Klub SPATiF

Aleje Ujazdowskie 45, Warszawa

Start: godz. 20:00

Podziel się:

Projekt z inicjatywy norweskiego kompozytora, sound designera i DJa Eivinda Vulluma.
Materiał, który zostanie zaprezentowany na jedynym koncercie w Polsce oscyluje wokół norweskiej elektroniki / ambientu, new age oraz brzmień ECM ( głównie dzięki Nicolasowi Stockerowi, który w 2019 roku zadebiutował w tej wytwórni ). Do składu został zaproszony saksofonista i producent Jerzy Mączyński, który dzięki zdolności preparowania saksofonu poprzez elektroniczne narzędzia świetnie wpisuje się w koncepcję projektu.
Muzyka wejdzie w dialog z wizualizacjami Katarzyny Dębskiej aka VLVG.
Koncert odbędzie się w ramach mini trasy, którą zwieńczą nagrania w studiu w Oslo do debiutanckiego albumu projektu.
Przed koncertem odbędą się dwa krótkie koncerty solowe: Nicolasa Stokera – pierwszy raz w Polsce – oraz Jerzego Mączyńskiego aka Jerry&ThePelicanSystem – premiera kompozycji Requiem for Nature.
Start 20:00
Bilety 40 / 50 zł
__________________________________
Nicolas Stocker
instagram.com/nicolas.stocker
Szwajcarski perkusista, który zasłynął na scenie jazzowej w Europie w zespołach KALI Trio, Nik Bärtsch MOBILE oraz we współpracy z Areni Agbabian (ECM).
Brał również udział muzycznie w wydawnictwach bardziej zorientowanych na elektronikę, jak Ricardo Villalobos / Max Loderbauer RE:ECM 2011, a ostatnio w albumie Maarja Nut Hinged z 2021 roku. Swój debiutancki solowy album wydał w Ronin Rythm Records w 2018 roku.
Eivind Vullum
instagram.com/eivindvullum
Norweski muzyk, projektant dźwięku i DJ
z doświadczeniem na scenie muzyki elektronicznej w Oslo, m.in jako połowa duetu techno Bloksberg. Działa również jako DJ ze swoim stałym klubowym konceptem klubowym KADABRA / Oslo.Jego debiutancki solowy album OHMS LOVE został wydany przez HMD Records wiosną 2022 roku. Album składa się z siedmiu niewielkich, medytacyjnych i harmonijnych utworów
dźwiękowych z pogranicza muzyki new age i ambientu. Piosenki nagrane są na analogowych syntezatorach, zmiksowane z
przetworzonymi nagraniami terenowymi i elektroakustycznym brzmieniem.
Jerzy Mączyński aka Jerry&ThePelicanSystem
instagram.com/jerzy_maczynski
Saksofonista, kompozytor, producent.
W ubiegłym roku wydał LP z muzyką elektroniczną
– Jerry&ThePelicanSystem SARIANI w holenderskiej wytwórni Yeyeh, której kuratorem jest Pieter Jansen. Debiutancki album wydał w kwintecie w prestiżowej serii jazzowej w Polsce – Polish Jazz w 2019 roku. Biorąc udział w licznych projektach audiowizualnych oraz teatralnych rozwija swoją muzykę poprzez wprowadzanie nowych instrumentów oraz nagrań takich jak: organy, nagrania terenowe, dźwięki syntezatora nagranego na kasecie za pomocą starego magnetofonu, preparowanego harmonium, delaya taśmowego, czy coraz
to poszerzającej się biblioteki dźwięków nagranych w jego przestrzeni artystycznej SAUNA (przestrzeni opuszczonego basenu).
Katarzyna Debska aka VLF/VLVG
katarzynadebska.com
Scenografka, artystka audiowizualna. Tworzy wideo, instalacje i
performanse od strony koncepcyjnej, wizualnej i przestrzenno-ruchowej. Angażuje się także jako scenografka i vj-ka w projekty interdyscyplinarne współpracując z kompozytorami i muzykami,
choreografami oraz reżyserami teatralnymi i filmowymi, tworząc scenografię, reżyserując światło i wideo projekcje oraz kreując wizualizacje na żywo. Jedne z ostatnich działań to m.in.: performans stworzony we współpracy z choreografką Anastasią Valsamaki od strony koncepcyjnej i wideo prezentowany na
Festiwalu Gombrowiczowskim 2022 oraz interwencja wideo w galerii Vorfluter w Berlinie. W Warszawie współprowadzi przestrzeń SAUNA oraz audycję w Radio Kapitał o tej samej nazwie.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →