DOA // 03/07/2020 Warszawa

3 lipca 2020, Piątek

Pogłos

Burakowska 12, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

Legendarni kanadyjczycy po raz drugi w POGŁOSIE!!!

D.O.A. – zespół-instytucja kanadyjskiej sceny hardcore punk.
Grupa dowodzona przez niezmordowanego wokalistę i gitarzystę Joe „Shithead’a”Keithley’a powstała w 1978 roku w Vancouver w Kanadzie.
Twórczość D.O.A. cechują bezkompromisowe, polityczne wypowiedzi związane najczęściej z antyglobalizmem, anty-rasizmem czy wolnością słowa.Wraz z takimi zespołami jak: The Germs, Black Flag i Negative Trend uważani są za prekursorów nurtu hardcore. Wiele młodszych zespołów, które zdobyły światową popularność w latach 90-tych m.in:: Red Hot Chilli Peppers, Green Day, Rancid czy The Offspring przyznaje się do wpływu D.O.A. na swoją twórczość.
Współpracowali z Jello Biafrą i nagrywali dla jego wytwórni Alternative Tentacles. Ich płyty w Polsce na winylu, CD i kasetach wznowiło QQRYQ w latach 90-tych. Od dłuższego czasu płyty D.O.A. wydaje ich własna wytwórnia Sudden Death Records. Ich dyskografia liczy 25 płyt.
Dwa pierwsze albumy D.O.A., Something Better Change i Hardcore 81 znajdują się w piątce najlepszych kanadyjskich albumów punkowych wszech czasów. 22 grudnia 2002 roku, w 25 rocznicę istnienia zespołu, burmistrz Vancouver – Larry Campbell – uhonorował ich zaangażowanie ogłaszając tę datę Dniem D.O.A.

Więcej info wkrótce!


Zobacz także