CUMBIA CARNIVAL PARTY z zespołem KUMBIA MAĆ!

20 stycznia 2023, Piątek

Stary Klasztor

Purkyniego 1, Wrocław

Start: godz. 20:30

Podziel się:

CUMBIA CARNIVAL PARTY z zespołem KUMBIA MAĆ!
Stary Klasztor zaprasza na karnawałową zabawę w gorących rytmach latynoamerykańskiej muzyki cumbia.
W piątkowy wieczór 20 stycznia w Sali Witrażowej do tańca porwie nas międzynarodowy zespół KUMBIA MAĆ!
W przerwie między koncertowymi setami oraz po występach na scenie zapraszamy na imprezę z DJ-em, który w latynoskich rytmach kontynuować będzie karnawałowy wieczór.
Kumbia Mać istnieje od 2015 roku. Zespół tworzy grupa przyjaciół, którzy wspólnie grają cumbię – muzykę powstałą w rejonie karaibskiego wybrzeża Kolumbii z muzycznego i kulturowego połączenia kultury rdzennych mieszkańców, przywiezionych z Afryki niewolników oraz Hiszpanów podczas epoki kolonialnej. Kumbia Mać pierwszy koncert zagrała w Księgarni Hiszpańskiej Elite we Wrocławiu. Od tamtej pory wystąpili również w wielu innych wrocławskich klubach m. in. W Casa de la Musica, Mleczarni, ZaZoo Bar, Kalaczakrze, Starym Klasztorze, Zaklętych Rewirach czy Firleju. Dużą popularnością cieszyły się także koncerty w warszawskim klubie Dzik oraz łódzkim Niebostanie, gdzie wystąpili gościnnie podczas 7. urodzin Warsaw Balkan Madness. W 2016 i 2017 roku we współpracy z Kinem Nowe Horyzonty zespół brał udział w promocji Tygodnia Kina Hiszpańskiego. W 2018 roku Kumbia Mać zagrała w ramach 6-tej edycji festiwalu Beer Geek Madness. W 2016 i 2017 pojawili się na festiwalu Internation Boat of Culture w Łodzi, a w 2019 m. in. na festiwalach: Podwodny Wrocław, CzarnOff czy Folklorum. W tym roku wystąpil w ramach Etno Jazz Festival w Starym Klasztorze, a także na festiwalach Wegetariada oraz Stacja Wolimierz.
W 2020 roku zespół miał wystąpić między innymi w klubie festiwalowym 41. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, a także podczas festiwalu Beer Geek Madness czy Wegetariada. Niestety z powodu pandemii wydarzenia te zostały odwołane.
Swoją przygodę zaczynali jako grupa 5 osób, jednakże zespół stale się rozwija szukając inspiracji w różnych zakątkach świata. Obecnie Kumbia Mać to 8 fantastycznych osób z 4 różnych krajów: z Polski, Hiszpanii, Francji, a ostatnio również z Kuby.
20.01.23 godz.20.30 Stary Klasztor – Sala Witrażowa, ul. Purkyniego 1
Cumbia Carnival Party
KUMBIA MAĆ

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →