„CUDZOZIEMKI W RAJU KOBIET” | KONCERT FINAŁOWY 57.SFP

„CUDZOZIEMKI W RAJU KOBIET” | KONCERT FINAŁOWY 57.SFP

17 października 2021, Niedziela

ICE Kraków Congress Centre

Marii Konopnickiej 17, Kraków

Start: godz. 19:00

Podziel się:

„CUDZOZIEMKI W RAJU KOBIET” | KONCERT FINAŁOWY 57.SFP
Niedziela | 17 Października 2021 | 19:00
ICE Kraków Congress Centre
Koncert „Cudzoziemki w raju kobiet” będzie wydarzeniem wyjątkowym.
Renata Przemyk, Katarzyna Groniec, Dorota Miśkiewicz, Joanna Lewandowska, Paulina Lenda-Kozub i Natalia Skorupka (w większości laureatki Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie) zaśpiewają piosenki Katarzyny Nosowskiej w nowych aranżacjach przygotowanych przez Miłosza Wośko.
W koncercie nie zabraknie tekstów Nosowskiej z początków Jej artystycznej drogi z zespołem Hey, a także z późniejszego okresu czyli Jej solowej działaności.
Reżyserem i pomysłodawcą koncertu jest laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki – Jarosław Wasik.
Koncert jest częścią 57. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (13-17.10.2021), najstarszego Festiwalu piosenki autorskiej w Polsce.
Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie w swojej ponad półwiecznej historii oparł się trendom obniżenia wartości kulturalnych treści. Przez wszystkie lata istnienia w zawierusze historii współczesnej Polski trwał wiernie na straży artystycznego wyrazu, promując twórców niebanalnych i polską twórczość, szczególnie zaś twórczość debiutancką, którą chce przekazywać swoim wiernym słuchaczom i uczestnikom. Zarówno Festiwal jak i artyści z nim związani na trwale wpisali się w rozwój polskiej kultury i sztuki. Na Festiwalu swoje pierwsze kroki artystycznej kariery stawiali m.in. Ewa Demarczyk, Marek Grechuta, Maryla Rodowicz, Jacek Kaczmarski, Jan Wołek, Piotr Rogucki, Adam Nowak, Zbigniew Zamachowski, Piotr Szczepanik, Stanisław Soyka, Lech Janerka, Renata Przemyk, Grzegorz Turanu i inni.
Więcej informacji:
www.facebook.com/StudenckiFestiwalPiosenki
studenckifestiwal.pl/index.php/program/


Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →