Collage / gość specjalny: Hipgnosis / Warszawa / Progresja / 27.05

Collage / gość specjalny: Hipgnosis / Warszawa / Progresja / 27.05

27 maja 2023, Sobota

Progresja

Fort Wola 22, Warszawa

Start: godz. 18:00

Podziel się:

Kiedy: 27.05.2023
Godziny: 18:00 otwarcie bram, 20:00 start
Gdzie: Progresja, Fort Wola 22
Gość specjalny: Hipgnosis
__________________________________
Ponad ćwierć wieku od wydania ostatniej płyty, warszawski Collage powraca z długo oczekiwanym nowym albumem, zatytułowanym „Over and Out”. Album miał swoją premierę na początku grudnia 2022 roku, ale historia tej płyty sięga roku 2013, gdy po wieloletniej przerwie w działalności, muzycy najbardziej znanego składu Collage, postanowili powrócić. Już przed powrotem na scenę rozeszły się drogi muzyków Collage i wokalisty Roberta Amiriana, którego zastąpił Karol Wróblewski, a następnie znany z zespołu Quidam, Bartek Kossowicz. Z kolei w 2015 roku decyzję o rozstaniu podjął jeden z założycieli grupy, Mirek Gil. Jego miejsce zajął Michał Kirmuć. Od tego momentu rozpoczął się nowy rozdział w historii Collage, którego efektem jest album „Over and Out”.
Na płycie znalazło się zaledwie pięć kompozycji, ale o ile najkrótsza z nich to niespełna pięć minut, o tyle utwór tytułowy jest ponad dwudziestominutową ucztą dźwiękową dla najbardziej wymagających fanów Collage i rocka progresywnego w ogóle. Muzycznie, pomimo wieloletniej przerwy w działalności i zmian personalnych, udało się zachować charakter znany z takich płyt jak „Baśnie”, „Safe” czy „Moonshine”.
Okładkę płyty, podobnie jak było w przypadku albumów „Moonshine” i „Safe”, ozdobił obraz Zdzisława Beksińskiego, który idealnie współgra nie tylko z tekstami, ale i muzyką zawartą na albumie. Dopełnieniem całości jest obecność na płycie gościa specjalnego – Steve’a Rothery, na co dzień gitarzysta Marillion. W promującym album utworze “What About The Pain”, zespół wsparł chór dziecięcy.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →