Blues w Kiju - Kłusem z Bluesem by Angostura

Blues w Kiju – Kłusem z Bluesem by Angostura

1 czerwca 2024, Sobota

KIJ - Multitap & Cocktail Bar

Stefana Jaracza 45, Łódź

Start: godz. 21:00

Podziel się:

Zapraszamy na magiczny wieczór przy koktajlu i bluesie♥.
Można trochę potańczyć, można się pobujać, można po prostu posłuchać.
Partnerem wydarzenia jest The House of Angostura, na ten wieczór przygotujemy specjalną kartę na Angostura 1919.
Będzie pięknie!
Zagra Kłusem z Bluesem w składzie:
Tomek Kiersnowski – hca, wokal
Sławek Rybczyński – gitara
Wojtek Kwieciński – gitara basowa
Piotr Berdowski – perkusja
Obecnie z zespołem występuję Jacek Karpowicz – gitara
Miejsce: KIJ, ul. Jaracza 45
90-249 Łódź
Data: 1/06/2024
Godzina 21:00
Cena: 20zł
Kłusem z Blusem jest obecny na bluesowej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wykonujemy w Polsce unikalną odmianę muzyki bluesowej, ze szczególnym upodobaniem stylu west coast z wiodącą rolą harmonijki ustnej i wokalu. Brzmienie zespołu uzupełnia klasyczne instrumentarium: gitara, bas i perkusja. Kompozycje charakteryzują się jumpową pulsacją z domieszką elementów swingu oraz stylowych riffach gitary często granej unisono z linią harmonijki ustnej. W repertuarze Kłusem z Blusem znajdują się własne bluesowe kompozycje z polskimi tekstami, aranżacje bluesowe znanych przebojów muzyki popularnej oraz standardy największych mistrzów harmonijki bluesowej, takich jak: Little Walter, William Clarke, Rod Piazza, Kim Wilson czy Gary Primich. Zespół funkcjonuje również pod nazwą Golden Virginia Playboys prezentując projekt muzyczny „Tribuite To Little Walter” czy „Billy Branch&Sons Of Blues Project”.
Liderem grupy jest Tomek Kiersnowski, który śpiewa i gra na harmonijce ustnej i jest zaliczany do czołówki wykonawców muzyki bluesowej w Polsce. Jako harmonijkarz występuje gościnnie w koncertach zespołów Piotr Nowak Band (RIP), Piotr Nalepa Tour. Zarejestrował dźwięki harmonijki na płytach „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy nominowanej do nagrody Fryderyka, „Chorzy na bluesa śpiewają utwory Sławka Wierzcholskiego”, „Harmonijkowy Atak” pierwsza edycja projektu, TIPSY DRIVERS & Harp Friends.
Zespół koncertował na licznych festiwalach bluesowych, m.in. Toruń Blues Meeting, Przeworsk Blues Festiwal, Harmonica Bridge w Toruniu, Blues Express w Zakrzewie, Harp Friends z Tipsy Drivers, Ino Blues Festiwal w Inowrocławiu, Las&Woda&Blues, Letnia scena Blues Club Gdynia, Suwałki Blues Festiwal. Pięciokrotnie występował na Festiwalu Rawa Blues w Katowicach w latach 1999-2003, gdzie w roku 2003 wystąpił na dużej scenie tegoż festiwalu. W roku 2022 zespół zakwalifikowany był również na Małą scenę Rawa Blues oraz do Polish Blues Chalange w ramach Suwałki Blues Festiwal.
W roku 2023, Tomek Kiersnowski został uhonorowany pamiątkową tabliczką w Alei Bluesa w stolicy Polskiego Bluesa w Białymstoku, mieście, gdzie odbywa się najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, Jesień z Blusem.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →