BELAU | 17.11.2023 | HYDROZAGADKA

BELAU | 17.11.2023 | HYDROZAGADKA [ODWOŁANY]

17 listopada 2023, Piątek

Klub Hydrozagadka

11 listopada 22, Warszawa

Start: godz. 19:00

Podziel się:

KONCERT ODWOŁANY

Najbardziej obiecujący węgierski zespół Belau zagra 17 listopada w Warszawie!
Belau to jeden z najbardziej obiecujących nowych twórców muzyki elektronicznej na europejskiej scenie muzycznej. W ciągu pięciu lat zagrali ponad 200 koncertów w 25 krajach i zachwycili publiczność na renomowanych festiwalach takich jak Primavera, Eurosonic, Electric Castle, Sziget.��Ich debiutancki album „The Odyssey” zdobył węgierską nagrodę Grammy w kategorii najlepszego albumu muzyki elektronicznej.
Drugi, długo oczekiwany album, zatytułowany Colourwave, zapewnił im rozpoznawalność na międzynarodowej arenie. Krążek promowany był przez BBC Radio 1, Triple J czy KEXP oraz media takie jak Clash Music, Billboard, The Line of Best Fit czy Rolling Stone.
Pierwsza piosenka Belau, “Island of Promise”, wybrana została największym hitem 2015 roku w Deezer Hungary oraz na innych węgierskich portalach internetowych. Teraz liczy blisko 400 000 wyświetleń, pojawia się w serii HBO “Aranyélet”, a także w międzynarodowych reklamach dla firmy Pepsi (33 kraje).
�Zespół współpracował z wokalistką Massive Attack, Sarah Jay Hawley przy wydaniu piosenki „Unimaginable”. Utwór doczekał się również efektownego wizualnie podwodnego teledysku.
Niedługo zespół planuje wydać kolejny singiel „Home” z udziałem japońsko-niemieckiej artystki alt-pop i R&B, Mulay. Eteryczna natura życia tu i teraz nie jest tak nieosiągalna, jeśli zrozumiesz, że odpowiedzi na pytania przychodzą z wnętrza, zawsze i o każdej porze. Walka jednostki może być doświadczana w nieskończenie wielu obszarach życia, ale ostatecznie można dotrzeć tylko przez „powrót do domu”.
Niedługo zostanie wydany nasz trzeci album zatytułowany „apriori”, który poruszy temat podróży człowieka we wszystkich kierunkach, które poznaliśmy na drodze własnego doświadczenia. �Uważamy, że nowa piosenka będzie szczególną, nostalgiczną, marzycielską częścią naszego nadchodzącego albumu. W ten sposób „Home” stanowić będzie specjalny odcinek tej płyty, który powstał we współpracy z jedną z najbardziej inspirujących berlińskich wokalistek ostatnich czasów, Mulay. Egzotyczne organy Mulay uzupełniają przesłanie naszej piosenki – powiedział o nowym singlu duet Belau, który obecnie pracuje nad swoim trzecim albumem.
�Węgierski eksport numer jeden, Belau, będzie kontynuować swoją trasę koncertową po Europie w 2023 roku, obejmującą występy w klubach i letnie festiwale we Francji, Belgii, Danii, Polsce, Czechach, Serbii, Słowenii, Słowacji i Rumunii.�17 listopada zespół pojawi się w warszawskim klubie Hydrozagadka.

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →