60. Jazz nad Odrą: Ewolucja sampla jazzowego

60. Jazz nad Odrą: Ewolucja sampla jazzowego

26 kwietnia 2024, Piątek

Recepcja

Ruska 46a, Wrocław

Start: godz. 22:00

Podziel się:

Jazz nad Odrą dociera w tym roku i do Recepcji. Proponujemy dwa niezwykłej urody wieczory z jazzem w… okołojazzowej odsłonie, a za sterami nasi rezydenci Dejot, Dom Grooves, Dyyune oraz Marek Pędziwiatr aka Latarnik z EABS.
Ta super czwórka podzielona na dwa duety zaprezentuje brzmienia z pogranicza jazzu oraz gatunków, dla których stanowił on fundament i inspirację. A co niezwykle istotne – z płyt winylowych nie tylko swoich własnych prywatnych, ale również z kolekcji płyt Wojtka Siwka.
26.04 (PIĄTEK), g. 22-4
DEJOT+ MAREK PĘDZIWIATR aka LATARNIK
Od jazzu do hip-hopu z zaskakującymi elementami innych nurtów okraszonych groove’owym wajbem
26.04 (SOBOTA), g. 22-4
DOM GROOVES + DYYUNE
Bardzo taneczna strona jazzu; dużo jazzowego house’u, funku i soulu – na pewno nie zabraknie niespodzianek.
Wstęp: free
xxxxx
Marek Pędziwiatr aka Latarnik
Pianista, członek zespołów EABS, Błoto, Zima Stulecia, autor albumu “Piano Day” nakładem wytwórni Astigmatic. Raczej nie trzeba go szerzej przedstawiać, gdyż anonimem w świecie polskiego jazzu nie jest.
Bartek Urbanowicz aka Dejot
DJ z 15-letnim stażem, współtwórca audycji Fleszlajt w Radio RAM, 1/3 African Techno Karate, twórca licznych, nieograniczonych gatunkowo mixtape’ów. Bboy, który tańczył, zanim zaczął chodzić, a swoją pasję zwinnie przeniósł na miksowanie rozgrzewających parkiet do czerwoności, eklektycznych brzmień.
Michał Zakrzewski aka Dyyune
Związany z The Very Polish Cut Outs (istniejąca od 2010 wytwórnia, odświeżająca polską muzykę z lat 70. i 80., w tym dużo jazzu i bluesa), w której zadebiutował albumem WYYDMA. Współtwórca audycji Astro Selekcja w Radio RAM. Nie uznaje granic gatunkowych, a jego twórczość śmiało można nazwać awangardą DJ-ingu.
Dominik Porada aka Dom Grooves
Współtwórca audycji Astro Selekcja w Radio RAM, posiadacz prawdopodobnie największej kolekcji płyt winylowych z wyszukanym jazzem (w tym na “siódemkach”), soulem i gospel.
Organizatorzy:
Fundacja Jazz nad Odrą
R46
Klubokawiarnia Recepcja

Zobacz także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →