Podsumowanie miesiąca, czyli TOP 5: styczeń 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Zrobiliście sobie w styczniu mały urlop i przegapiliście to, co działo się w muzyce? Nic straconego! Nadróbcie zaległości z naszym TOP 5 minionego miesiąca!

Co się działo w styczniu 2021?

Styczeń to w świecie kultury i muzyki taka rozgrzewka przez kolejnymi jedenastoma intensywnymi miesiącami nowego roku. To czas urlopów, odpoczynku, ale też tworzenia nowych planów, przygotowywania nadchodzących działań i pierwszych muzycznych zapowiedzi!

Mimo tego raczej organizacyjnego okresu w roku, artyści wciąż nie zapomnieli o swoich fanach i część z nich już zaliczyła mocne powroty lub zapowiedziała swoje nadchodzące w 2021 roku wydawnictwa. Mowa chociażby o Lanie Del Rey, Birdy, czy grupie Kings Of Leon, a z rodzimego podwórka chociażby Patrick The Pan, czy Kwiat Jabłoni.

Co jeszcze wydarzyło się w styczniu 2021? Sprawdźcie, czy niczego nie przegapiliście!


Daria Zawiałow zapowiada nowy album singlem Kaonashi

Daria Zawiałow tradycyjnie, po dwóch latach, szykuje się do wydania kolejnego albumu, który według nieoficjalnych planów ma się ukazać już wczesną wiosną. Jeśli zaś chodzi o fakty, to Daria jest jak na razie dość tajemnicza i o jej trzeciej płycie wciąż wiemy niewiele. W styczniu otrzymaliśmy jednak pierwszą zapowiedź albumu – intrygujący singiel Kaonashi z genialnym teledyskiem, w którym gra Dawid Ogrodnik. Zobaczcie!


Brodka powraca z przytupem z aż dwoma singlami

Jak na zdjęciu głównym – Brodka wjeżdża z buta w 2021 i coś czuję, że to będzie jej rok! Artystka już w styczniu wypuściła dwa nowe utwory, biorąc tym samym udział w dwóch różnych, wyjątkowych projektach. Pierwszy kawałek, to ŻAR, nagrany z duetem PRO8L3M w ramach kampanii Tak To Robię marki Ballantine’s. Drugi to punkowe Wrong Party stworzone z zespołem Scottibrain pod skrzydłami londyńskiej wytwórni Speedy Wunderground w zaledwie 24 godziny. Sprawdźcie efekty!

PRO8L3M feat. Brodka – ŻAR (Tak To Robię)

Brodka – Wrong Party


Paszporty Polityki ponownie wręczone

Paszporty Polityki za rok 2020 zostały rozdane w tym roku w wyjątkowych, pandemicznych warunkach. Mimo to, na gali nie zabrakło artystów, którzy nie tylko uświetnili ją dobrą muzyką, ale również ważnymi i nierzadko odważnymi słowami. Miejmy nadzieję, że wspominany często tego wieczoru “rok bezbrawia” jest już za nami i był tylko jeden. Poznajcie laureatów tegorocznych Paszportów Polityki!

Duet SIKSA z Paszportem Polityki 2020
Duet SIKSA z Paszportem Polityki 2020

Gazeta Magnetofonowa powraca jako GaMa

Zaskakujący plot twist Gazety Magnetofonowej to wydarzenie, którego chyba nikt się nie spodziewał. Zawieszony prawie rok temu magazyn traktujący o polskiej muzyce powraca! Zdaje się, że o wiele silniejszy niż dotychczas, bowiem w zupełnie nowej odsłonie. Gazeta Magnetofonowa to od teraz GaMa, która nie będzie już pismem tylko i wyłącznie o polskiej muzyce, ale na swoich stronach zahaczy również o szersze konteksty, takie jak szerokorozumiana kultura i społeczeństwo. Nie przegapcie historycznego, pierwszego numeru GaMy, który ukaże się już w lutym!

GaMa - Gazeta Magnetofonowa
“GaMa” – okładka pierwszego numeru

29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – koncerty i kolejny sukces fundacji

To był naprawdę wyjątkowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który od początku zmagał się z wszelkimi ograniczeniami, niestety nie tylko z tymi wynikającymi z zagrożeń pandemicznych. Mimo to, Jurkowi Owsiakowi i jego fundacji ponownie się udało, a lockdown absolutnie nie zamroził naszych rozgrzanych do czerwoności serc. Wręcz przeciwnie – w tym roku społeczeństwo wyjątkowo się zaangażowało, tym samym zbierając kwotę ponad 127 495 626 złotych! Podczas finału nie zabrakło również koncertów, które tym razem odbywały się w specjalnie zbudowanym na tę okazję studiu, bez udziału publiczności na żywo, ale jak zawsze z ogromną energią!

Weź udział w naszej licytacji Rytmy.pl x FONOBO Label dla WOŚP i wygraj koncert we własnym domu!


Sprawdź również, na co czekamy w lutym 2021

Zrobiliście sobie w styczniu mały urlop i przegapiliście to, co działo się w muzyce? Nic straconego! Nadróbcie zaległości z naszym TOP 5 minionego miesiąca! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →