Brodka i jej mocny powrót. Posłuchajcie nowego utworu „Wrong Party”


22 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Poniekąd to ona przetarła szlaki polskiej alternatywy, a Granda – moim zdaniem, jest jedną z najważniejszych polskich płyt w ogóle. Czym tym razem zaskoczy nas Brodka? Posłuchajcie singla Wrong Party!

Reklama

Brodka – eklektyczna dusza

Bez dwóch zdań jest osobowością. Prócz tej siły, drzemie w niej jeszcze niezwykle praktyczny zmysł w poruszaniu się po muzycznej scenie. Z jej twórczości łatwo wyłuskać siłujące się sprzeczności: z jednej strony działa przedziwność i artystyczna wyobraźnia, z drugiej czysty pragmatyzm. Słuchając Brodki, nieustannie miewam wrażenie, jakby te dwie szkoły się ścierały – a przecież to nic, ponad czystym porozumieniem. Ta pierwsza podchodzi do produkcji bardzo zadaniowo, ta opozycyjna przypomina furor poeticus. Artystka odnalazła w tym wszystkim balans, co słychać zresztą w jej muzyce. Fragmentarycznej, zgrabnej, powiedziałabym nawet – wzniosłej – lecz jednocześnie takiej, która ni zmieści się wszędzie.

Brodka Wrong Party
materiały promocyjne

Brodka – London Calling

Piąta studyjna płyta. Można już zacierać ręce, ostrzyć zęby i robić miejsce na półce. Od świetnego Clashes minęło już pięć lat, a nadchodzący album zapowiada nową erę w karierze Brodki. Jednak przed krążkiem, który ma ukazać się późną wiosną pod szyldem wytwórni PIAS, artystka otworzyła się na projekt londyńskiego labelu Speedy Wunderground.

Brodka Wrong Party
Facebook/BrodkaMusic

Dwadzieścia cztery godziny na stworzenie singla, miks oraz master tego samego dnia. Żadnych wcześniejszych rozmów, wszystko na żywca i w duchu spontaniczności. Tak powstał singiel Wrong Party, nagrany wspólnie z zespołem Scottibrains.

Brodka & Scottibrains – Wrong Party

Brodka – na swoich warunkach

I jak ten singiel się wkręca, zwłaszcza po tej względnej ciszy wydawniczej. Brzmi zarazem miękko i surowo, bardzo wieczornie. Kto choć raz był w piwnicznym, londyńskim klubie, doskonale zrozumie, o czym mówię. Wrong Party idealnie odzwierciedla ten klimat, dużego miasta i stłoczonych przestrzeni – z których jednak wcale nie chce się wychodzić. Gitary zdarły lakier grzeczności, a słyszalny w tle klakson, sampel dud, wydobywa z utworu jeszcze więcej łamanych szablonów. Róbcie z tym singlem co chcecie – mi marzy się zabranie go na imprezę i obijanie się o meble w tym alternatywnym transie. Właśnie na takie powroty czekamy.

zdjęcie główne: źródło: Facebook/BrodkaMusic

Poniekąd to ona przetarła szlaki polskiej alternatywy, a Granda – moim zdaniem, jest jedną z najważniejszych polskich płyt w ogóle. Czym tym razem zaskoczy nas Brodka? Posłuchajcie singla Wrong Party! Brodka – eklektyczna dusza Bez dwóch zdań jest osobowością. Prócz tej siły, drzemie w niej jeszcze niezwykle praktyczny zmysł w poruszaniu się po muzycznej scenie. […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.