TOP 10: na co czekamy – luty 2021


30 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Idzie luty a wraz z nim kolejna porcja nowości. Sprawdźcie, na jakie premiery muzyczne, filmowe i serialowe warto zwrócić uwagę w nadchodzącym miesiącu.

W lutym z pewnością będzie czego słuchać i co oglądać. Z nowości, które się pojawią w nadchodzących tygodniach wybraliśmy 10 pozycji, których nie możecie przegapić. Sprawdźcie nasze zestawienie.

Muzyka – luty 2021

5 lutego – Kwiat Jabłoni – Mogło być nic

Kwiat Jabłoni Mogło być nic
Kwiat Jabłoni – „Mogło być nic”, okładka albumu

Mogło być nic to wyczekiwany, drugi album jednego z najpopularniejszych zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, tworzący duet Kwiat Jabłoni stworzyli 11 kompozycji, które powstawały pod okiem producenta Wojtka Urbańskiego. Album promują dwa single: tytułowy Mogło być nic oraz Buka.

5 lutego – Foo Fighters – Medicine at Midnight

Nowa płyta Foo Fighters premiera luty 2021
Foo Fighters – „Medicine At Midnight”, okładka albumu

Medicine at Midnight to dziesiąty albumu w dyskografii zespołu Foo Fighters. Płyta zawierać będzie dziewięć utworów, w tym znane już single  Shame Shame, No Son Of Mine i Waiting On A War.

26 lutego – Balthazar – Sand

Balthazar Sand
Balthazar – „Sand”, okładka albumu

Nowa płyta belgijskiego zespołu Balthazar jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydawnictw tego roku, przynajmniej w naszej redakcji. Udostępnione dotychczas single Losers, You Won’t Come Around i On A Roll wskazują na to, że nadchodzący krążek Sand utrzyma poziom wydanego w 2019 roku Fever.

Filmy – luty 2021

5 lutego – Malcolm i Marie, Netflix

Na początku lutego na Netflixa trafi czarno-biały film Malcolm i Marie, w którym występuje tylko dwójka aktorów – Zendaya i John David Washington. Produkcja twórcy serialu Euforia pokaże filmowca i jego dziewczyna, którzy wracają do domu po uroczystej premierze filmu. Wieczór przybiera nieoczekiwany obrót, gdy na jaw wychodzą rewelacje na temat ich związków wystawiające na próbę siłę ich miłości.

5 lutego – Skazani na siebie, HBO GO

Skazani na siebie to film Douga Limana, z Anne Hathaway i Chiwetelem Ejioforem w rolach głównych. Bohaterowie są parą, która właśnie się rozstała, ale spowodowany koronawirusem lockdown w Londynie zmusza ich do pozostania w jednym mieszkaniu. Zajmująca wysokie stanowisko w marketingu Linda jest coraz bardziej rozczarowana światem korporacji. Natomiast pomysłowy, ale mający kryminalną przeszłość, Paxton zostaje wysłany na przymusowy urlop. Ich napędzane poezją i dużymi ilościami wina wysiłki zmierzające do pokojowego współistnienia sprawiają, że na nowo stają się lekkoduchami, którymi kiedyś byli.

5 lutego – Bliss, Amazon Prime Video

Owen Wilson i Salma Hayek w nowym filmie Mike’a Cahilla. Bohaterami Bliss są: Greg, który jest świeżo po rozwodzie i właśnie zwolniono go z pracy, oraz Isabel, tajemnicza kobieta mieszkająca na ulicy przekonana, że otaczający nas brudny i zanieczyszczony świat jest symulacją komputerową. Wspólnie odkrywają nieznany im świat „błogości”. Gdy rajskie elementy zaczynają przenikać do zepsutego świata, bohaterowie muszą zdecydować, co jest prawdziwe, a co jest fikcją i do którego świata tak naprawdę należą.

Seriale – luty 2021

10 lutego – Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil, Netflix

Na miejscu zbrodni: Zaginięcie w hotelu Cecil to pierwszy sezon nowego serialu dokumentalnego w reżyserii Joe’go Berlingera (Rozmowy z mordercą: Taśmy Teda Bundy’ego, Raj utracony), który rozkłada na czynniki pierwsze mitologię i aurę tajemniczości otaczającą niesławne miejsca współczesnych zbrodni. Przez niemal sto lat hotel Cecil w Los Angeles stanowił centrum przestępczej działalności miasta. Dochodziło w nim do przedwczesnych zgonów i był on domem dla seryjnych morderców.

19 lutego – Plemiona Europy – Netflix

Plemiona Europy to nowy serial twórców DARK, czyli jednego z najpopularniejszych seriali Netflixa. Tym razem przeniesiemy się do roku 2074. W następstwie tajemniczej globalnej katastrofy wybucha wojna między plemionami, które wyłoniły się z ruin Europy. Trójka rodzeństwa z pokojowego plemienia Źródlanie – Kiano (Emilio Sakraya), Liv (Henriette Confurius) i Elja (David Ali Rashed) – zostaje rozdzielona i zmuszona do wytyczenia własnych ścieżek w pełnej akcji walce o przyszłość nowej Europy.

For All Mankind sezon 2, Apple TV +

Serial For All Mankind Ronalda D. Moore’a przedstawia alternatywną rzeczywistość, w której w 1969 roku nie Neil Armstrong, a Aleksiej Leonow został pierwszym człowiekiem, który stanął na Księżycu, a kosmiczny wyścig pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim nigdy się nie skończył. Akcja drugiego sezonu rozgrywać się będzie w latach 80.

Wydarzenia – luty 2021

Bestsellery Empiku 2020

Bestsellery Empiku to jedne z najpopularniejszych w Polsce nagród, doceniające artystów z kategorii muzyki, literatury i filmu. Tegoroczna gala odbędzie się 9 lutego, a rozdanie nagród uświetnią występy artystów, wśród których znaleźli się: Katarzyna Nosowska, sanah, Daria Zawiałow, PRO8L3M, Tomasz Organek, OKI, Margaret, IGO, Martyna Jakubowicz, Kwiat Jabłoni i Vito Bambino. Transmisję z wydarzenia będzie można oglądać na antenie TVN, a pełną listę nominowanych twórców znajdziecie tutaj.

Bestsellery Empiku 2020
Bestsellery Empiku 2020 – artyści

Idzie luty a wraz z nim kolejna porcja nowości. Sprawdźcie, na jakie premiery muzyczne, filmowe i serialowe warto zwrócić uwagę w nadchodzącym miesiącu. W lutym z pewnością będzie czego słuchać i co oglądać. Z nowości, które się pojawią w nadchodzących tygodniach wybraliśmy 10 pozycji, których nie możecie przegapić. Sprawdźcie nasze zestawienie. Muzyka – luty 2021 […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.