Premiery płytowe 2021. Na co czekamy w Polsce?


12 stycznia 2021

Podziel się newsem:

Macie już zapisane w kalendarzach daty premier najbardziej wyczekiwanych przez Was albumów w 2021 roku? Jeśli nie – oto one!

Polskie premiery płyt 2021

Uwielbiam ten moment na początku każdego roku, kiedy robię sobie zestawienie tego, co czeka nas w muzyce w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Lubię ten dreszczyk podniecenia połączony z nerwowym zniecierpliwieniem i chęcią osiągnięcia umiejętności przyśpieszenia czasu, aby móc już zasłuchać się w wyczekiwanych albumach. A tych nie brakuje!

Oto płyty, na które czekamy w 2021 roku:

Daria Zawiałow – Wojny i noce

data premiery: marzec 2021 (nieoficjalnie)

Mimo, że o nadchodzącym albumie Darii Zawiałow nie wiemy nic (nawet jego tytuł nie jest wciąż do końca pewny) poza tym, że ma się on ukazać – to już niemal pewne, że krążek ten jest najbardziej wyczekiwanym i pożądanym wydawnictwem 2021 roku w polskiej alternatywie. Artystka swoim poprzednim wydawnictwem podniosła sobie poprzeczkę bardzo wysoko, ale zdaje się, że jest gotowa ją przeskoczyć, bowiem jej trzecia płyta ma być najbardziej osobistym materiałem w jej dorobku. Singiel Kaonashi będzie dostępny już niedługo!

Daria Zawiałow - Kaonashi
Daria Zawiałow – „Kaonashi”, okładka singla

Bass Astral x Igo – Satellite

data premiery: 12 lutego 2021

Kolejna mocna propozycja 2021 roku to również trzeci krążek duetu Bass Astral x Igo, który również może sporo namieszać. Zdaje się bowiem, że panowie Igo i Bass Astral szykują nam lekko zredefiniowane brzmienia, odchodzące nieco od klubowej formuły, na rzecz poszerzenia horyzontów muzyki elektronicznej o live band. Przedsmak tego otrzymaliśmy już w singlu Dancing In The Dark. Co ciekawe, Igo pracuje również nad swoim solowym debiutem! Już tupiemy w takt ze zniecierpliwieniem.

Bass Astral x Igo
Bass Astral x Igo – „Satellite”, okładka albumu

Kwiat Jabłoni – Mogło być nic

data premiery: 5 lutego 2021

Kwiat Jabłoni od premiery swojego debiutanckiego Niemożliwe ani na chwilę nie spuścił z tonu. Muzyczne rodzeństwo stale rozwija zarówno siebie, jak i swoje brzmienie, nieustannie pnąc się wyżej i wyżej. A co zaprezentują na swoim drugim, długogrającym albumie? Z pewnością nie zabraknie na nim charakterystycznej wrażliwości Kasi i Jacka, ich niewinnej szczerości w tekstach i folklorystycznego sznytu w warstwie muzycznej, choć mam nadzieję, że pokażą nam jeszcze szerszą paletę swoich brzmień niż na debiucie.

Kwiat Jabłoni Mogło być nic
Kwiat Jabłoni – „Mogło być nic”, okładka albumu

Organek

data premiery: TBA

To jest ich czas! W 2021 roku, czyli aż pięć lat po wydaniu Czarnej Madonny w końcu doczekamy się nowego albumu od grupy Organek. Tutaj, zdaje się, też szykuje nam się mała, brzmieniowa rewolucja, bowiem wszystko wskazuje na to, że muzycy coraz chętniej skłaniają się ku mieszance solidnego rock’n’rolla ze współczesną elektroniką, co pokazali już w singlach POGO oraz Walcz. Jak Wam się podoba taka, nieco bardziej nowoczesna, odsłona Organka?


Król – DZIĘK… (?)

data premiery: TBA

Król przyzwyczaił nas do tego, że wydaje nową muzykę bardzo często, praktycznie rok rocznie. Jednak jego ostatnie Nieumiarkowania i to, z jak pozytywnym odbiorem spotkał się ten album, przerosło chyba oczekiwania samego artysty. Pochłonięty intensywną trasą koncertową, a potem przygotowaniami do zeszłorocznego Męskiego Grania, Król, nie wydał nic w 2020, ale już 31 grudnia zapewnił, że na dysku jego komputera jest już tajemniczy folder z nowym materiałem. Oto dowód!


WaluśKraksaKryzys – ATAK

data premiery: wiosna 2021

Skoro mowa o Królu, to nie sposób nie wspomnieć też o tym młodym zawodniku, o którym robi się ostatnio coraz głośniej. WaluśKraksaKryzys nadchodzi z bardzo mocnym orężem, jakim będzie album ATAK. Czego możecie się spodziewać po jego drugim albumie? Odpalcie najnowszy singiel, zapowiadający to wydawnictwo (w którym słyszymy zresztą również Króla) i przekonajcie się sami! Będzie ciekawie!


Rysy – 4GET

data premiery: wiosna 2021

Dyspensa Records, czyli nowa wytwórnia muzyczna na polskim rynku, założona przez Gonciarza i producenta Urbańskiego, wskrzesza duet Rysy. To pierwszy zespół który wyda się pod szyldem nowego labelu, a ten już teraz pretenduje do miana wydawnictwa, które poprzekształca nieco szeregi na rynku. Album 4GET, pierwszy od wydanego przez Rysy sześć lat temu krążka Traveler, ujrzy światło dzienne już wiosną tego roku. Nie przegapcie!

Rysy - 4GET
Rysy – „4GET”, okładka albumu

Blauka

data premiery: TBA

Na ten rok premierę swojego nowego wydawnictwa szykuje również jeden z najbarwniejszych zespołów na polskiej scenie alternatywnej – figlarna Blauka. Duet twórczy złożony z Georginy Tarasiuk oraz Piotra Lewańczyka nie zmarnował poprzedniego roku. Artyści spędzili go w domowym zaciszu, pracując nad nowymi piosenkami. Efekt? Singiel Trefne Fanty jest już dostępny do odsłuchu i wglądu, a reszta – miejmy nadzieję, że już niedługo!


Patrick The Pan

data premiery: lato 2021

Pomału i dość nieśmiało z czeluści swojego studia wyłania się również Patrick The Pan. Artysta pochłonięty był ostatnio trasami Dawida Podsiadło, w którego zespole gra. Udało mu się jednak w całym tym pędzie nieco zwolnić i dokończyć materiał na swoją czwartą, solową płytę. Pierwszy singiel ukaże się już za chwilę, a na premierę całości musimy poczekać do lata. Z pewnością jednak warto!

Patrick The Pan - Trochę mniej
Patrick The Pan – „Trochę mniej”, nowy singiel

Bisz

data premiery: luty/marzec

Bisz to taki zawodnik, który choćby skręcił w zupełnie dziwne i niezrozumiałe zakamarki muzyczne – nigdy nie zawodzi, przez co grono jego fanów pozostaje mu wierne niezależnie od projektów, w które się angażuje. Jak widać warto, bowiem Bisz zapowiedział właśnie, że powraca do korzeni, choć w nieco odświeżonym, bardziej współczesnym wydaniu. Świeżutki singiel Kręgi / Joker zwiastuje to, co usłyszymy na jego nadchodzącym, solowym krążku.


Sprawdź również: Premiery płytowe 2021 na świecie. Na co czekamy?

Macie już zapisane w kalendarzach daty premier najbardziej wyczekiwanych przez Was albumów w 2021 roku? Jeśli nie – oto one! Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w niecałe 24 […]

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →