52. urodziny Dave’a Grohla, a z tej okazji… nowy singiel Foo Fighters!


14 stycznia 2021

Podziel się newsem:

W dniu 52. urodzin lidera grupy Foo Fighters, zespół dzieli się nowym singlem Waiting On A War z nadchodzącego albumu Medicine At Midnight.

Sto lat Dave Grohl!

Wszystkiego najlepszego dla jednego z najbardziej lubianych rock’n’rollowców na świecie, wokalisty, gitarzysty i lidera amerykańskiego zespołu Foo FightersDave’a Grohla! Muzyk kończy dziś 52. lata, ale jak widać – nie przekłada się to w żaden sposób na jego formę. Grohl jest jak wino – im starszy tym lepszy, co miejmy nadzieję udowodni również na nadchodzącym, nowym albumie swojej grupy.

Dave Grohl
Dave Grohl

Foo Fighters znowu zwalniają w nowym singlu Waiting On A War

W ramach urodzinowego prezentu Foo Fighters sprawili niespodziankę nie tylko swojemu liderowi, ale również fanom, z którymi podzielili się dziś kolejną odsłoną wspomnianego albumu, którego premiera zbliża się coraz większymi krokami.

Do sieci trafił właśnie kawałek Waiting On A War. To o wiele spokojniejsza propozycja od swojego poprzednika No Son Of Mine, ale już mniej eksperymentalna niż Shame Shame, którym muzycy sami zawiesili sobie niezwykle wyskokom poprzeczkę. Waiting On A War to akustyczna ballada, osadzona w ujmującej historii odzwierciedlającej obecne nastroje na świecie.

Foo Fighters
Foo Fighters

Dave Grohl wspomina dzieciństwo pod ciemną chmurą beznadziejnej przyszłości

Na Facebooku zespołu, Dave podzielił się swoimi osobistymi wspomnieniami, stanowiącymi inspiracje do napisania tego utworu.

Jako dziecko dorastające na przedmieściach Waszyngtonu zawsze bałem się wojny. Miałem koszmary z pociskami na niebie i żołnierzami na moim podwórku, najprawdopodobniej spowodowane napięciem politycznym na początku lat 80. i bliskością Kapitolu. Moją młodość spędziłem pod ciemną chmurą beznadziejnej przyszłości.

Jesienią ubiegłego roku, kiedy wiozłem swoją 11-letnią córkę do szkoły, odwróciła się do mnie i zapytała: „Tatusiu, czy będzie wojna?” Moje serce zamarło w piersi, kiedy spojrzałem w jej niewinne oczy, ponieważ zdałem sobie sprawę, że teraz żyje pod tą samą ciemną chmurą beznadziejnej przyszłości, którą ja czułem 40 lat temu.

Tego dnia napisałem Waiting On a War.

Codziennie czekając, aż niebo spadnie. Czy jest coś więcej niż to? Czy jest coś więcej, niż tylko czekanie na wojnę? Potrzebuję więcej. Wszyscy potrzebujemy.

Ta piosenka została napisana dla mojej córki Harper, która tak, jak każde dziecko, zasługuje na przyszłość.

Foo Fighters – Waiting On A War, zobacz teledysk:

Premiera nowego albumu Foo Fighters – Medicine At Midnight 

Nowy, dziesiąty album Foo Fighters, zatytułowany Medicine At Midnight ukaże się już 5 lutego. Więcej o jego premierze pisaliśmy tutaj. Nie przegapcie!

Foo Figters - Medicine At Midnight
Foo Figters – „Medicine At Midnight”, okładka albumu

W dniu 52. urodzin lidera grupy Foo Fighters, zespół dzieli się nowym singlem Waiting On A War z nadchodzącego albumu Medicine At Midnight. Sto lat Dave Grohl! Wszystkiego najlepszego dla jednego z najbardziej lubianych rock’n’rollowców na świecie, wokalisty, gitarzysty i lidera amerykańskiego zespołu Foo Fighters – Dave’a Grohla! Muzyk kończy dziś 52. lata, ale jak […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.