Zespół Balthazar powraca w funkowym stylu z singlem „Losers”


29 października 2020

Podziel się newsem:

Dobre wieści dla fanów zespołu Balthazar, który powraca z wyjątkowymi ogłoszeniami – będzie nowa płyta! Tymczasem, posłuchajcie zapowiadającego ją singla Losers.

Balthazar – ostatni koncert przed lockdownem

Występ belgijskiej grupy Balthazar w warszawskim Palladium był moim ostatnim koncertem przed wiosennym lockdownem. Właśnie mija równo osiem miesięcy od tego momentu i choć wtedy nie spodziewałam się tego, jak będzie wyglądał nasz świat za chwilę, dziś uważam, że był to jeden z najlepszych sposobów w jaki mogłam rozpocząć swój przymusowy, koncertowy detoks. Więcej o moich wrażeniach z tamtego wieczoru przeczytacie w relacji, którą znajdziecie tutaj.

Po tak dobrych wspomnieniach i wrażeniach, które w mojej głowie i duszy pozostawili panowie z zespołu Balthazar, tym bardziej ucieszyłam się na myśl o ich muzycznym powrocie.

Balthazar w Polsce
Balthazar w Polsce, klub Palladium, Warszawa

Balthazar wracają z nowym singlem Losers

Dokładnie dwa lata po wydaniu swojego ostatniego albumu Fever, Balthazar wracają do nas z zupełnie nowym singlem Losers. Jaką muzyczną odsłonę przedstawiają nam tym razem? Surowy, zimny wokal Maartena Devoldere’a przenika się tu z funkowym, tanecznym brzmieniem gitar, czerpiąc trochę ze klimatu Daft Punk, ale nie rezygnując przy tym z charakteru własnego, autorskiego brzmienia. Losers to zdecydowanie świeży Balthazar, ale też nie odbiegający od własnej stylistyki na tyle, aby zaskoczyć, czy zawieść. Posłuchajcie i zobaczcie towarzyszący premierze kawałka klip!

Blathazar – Losers, zobacz teledysk

Balthazar zapowiadają nowy album – Sand

To jednak nie wszystko, co mają nam do zaoferowania Belgowie. Ich najnowszy singiel jest równocześnie zapowiedzią zupełnie nowego materiału. Album zatytułowany Sand ukaże się na początku przyszłego roku, dokładnie 29 stycznia.

Bathazar – Sand: tracklista, okładka

Na płycie znajdzie się również wydany na początku tego roku singiel Halfway. Pełna tracklista prezentuje się następująco:

 1. Moment
 2. Losers
 3. On A Roll
 4. I Want You
 5. You Won’t Come Around
 6. Linger On
 7. Hourglass
 8. Passing Through
 9. Leaving Antwerp
 10. Halfway
 11. Powerless
Balthazar Sand
Balthazar – Sand, okładka albumu

Balthazar – preorder nowego albumu Sand

Preorder albumu Sand możecie już teraz zamawiać na w oficjalnym sklepie na stronie zespołu w kilku wydaniach: na CD, żółtej kasecie i żółtym vinylu. Nie przegapcie tej premiery!

Balthazar – Halfway, posłuchaj singla

Dobre wieści dla fanów zespołu Balthazar, który powraca z wyjątkowymi ogłoszeniami – będzie nowa płyta! Tymczasem, posłuchajcie zapowiadającego ją singla Losers. Balthazar – ostatni koncert przed lockdownem Występ belgijskiej grupy Balthazar w warszawskim Palladium był moim ostatnim koncertem przed wiosennym lockdownem. Właśnie mija równo osiem miesięcy od tego momentu i choć wtedy nie spodziewałam się […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 - 500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.