“Gazeta Magnetofonowa” przechodzi do historii. W sprzedaży ostatni numer

Obserwuj nas na instagramie:

Po czterech latach i siedemnastu wydanych numerach znika kwartalnik poświęcony polskiej muzyce – Gazeta Magnetofonowa. W sprzedaży jest obecnie dostępna jej ostatnia odsłona, której tematem przewodnim jest Wolność.

Kwartalnik poświęcony polskiej muzyce, Gazeta Magnetofonowa, był wydawany od grudnia 2015 przez wydawnictwo Trzecie Ucho. Stworzyli ją dziennikarze muzyczni z różnych redakcji, chcący popularyzować polską muzykę, która nie zawsze przebija się w innych mediach. Pierwszy numer udało się stworzyć dzięki akcji crowdfundingowej na platformie PolakPotrafi.

Każdy numer, oprócz tego, że poruszał aktualne tematy, posiadał także temat przewodni, dotyczący jakiegoś konkretnego zagadnienia związanego z muzyką. W środku można było znaleźć liczne wywiady zarówno z najpopularniejszymi artystami, jak i debiutantami, liczne recenzje, analizy i felietony.

Koniec Gazety Magnetofonowej. W sprzedaży ostatni numer

Od samego początku Redaktorem naczelnym Gazety Magnetofonowej pozostawał Jarek Szubrycht, który wczoraj wieczorem na swoim Facebooku poinformował o tym, że numer, który obecnie jest w sprzedaży, jest tym ostatnim.

Gazeta Magnetofonowa
Gazeta Magnetofonowa – pierwszy i ostatni numer

Klamka zapadła: Gazety Magnetofonowej w 2020 roku nie będzie. Nie mam już sił na walkę z żywiołem, na sprawy związane z organizacją pracy redakcji, kwestie stricte wydawnicze, pozyskiwanie funduszy… Przez ostatni rok miałem pogłębiające się wrażenie, że to gazeta mnie ma, a nie ja ją i nie było to miłe uczucie. Moja decyzja nie jest nagła i nieprzemyślana: ostatni numer nie bez powodu nosi tytuł “Wolność” – wybieram wolność!

Jarek Szubrycht, Redaktor naczelny Gazety Magnetofonowej

Całość oświadczenia możecie przeczytać tutaj.

Wszystkie archiwalne numery będą dostępne w sprzedaży jeszcze tylko przez miesiąc. Później Gazetę Magnetofonową będzie można przeczytać jedynie w bibliotekach. Spieszcie się, jeśli chcecie posiadać całą kolekcję!

Kto z Was ma je wszystkie?

Po czterech latach i siedemnastu wydanych numerach znika kwartalnik poświęcony polskiej muzyce – Gazeta Magnetofonowa. W sprzedaży jest obecnie dostępna jej ostatnia odsłona, której tematem przewodnim jest Wolność. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →