Pierwsza w tym roku “Gazeta Magnetofonowa” już jest!

Obserwuj nas na instagramie:

Ukazał się pierwszy tegoroczny numer “Gazety Magnetofonowej”, kwartalnika o polskiej muzyce. Magazyn zmienił winietę, format i makietę.

“Gazeta Magnetofonowa” to projekt dziennikarzy muzycznych z różnych redakcji, którzy współpracują w jednym tytule, by popularyzować polską muzykę, która nie zawsze przebija się w innych mediach. Magazyn nie jest poświęcony jednemu gatunkowi muzycznemu, czy wybranemu środowisku, dlatego muzyka popularna sąsiaduje tu z jazzem, a hip-hop z muzyką poważną.

W najnowszym numerze znaleźć można na przykład wywiady z Łukaszem Rychlickim, gitarzystą alternatywnych grup Lotto i Kristen, Nergalem i Johnem Porterem, którzy wspólnie powołali do życia projekt Me And That Man, punkową sensacją – duetem Siksa oraz Łoną i Webberem.

gazeta magnetofonowa

Znalazło się też miejsce m.in. na wywiad z Ablem Korzeniowskim, naszym człowiekiem w Hollywood, podsumowanie 2016 roku w rodzimym jazzie czy obszerną rozmową z Johnem Tilburym, wybitnym brytyjskim pianistą, który w latach 60. studiował w Warszawie. Jest też wywiad z najpopularniejszym obecnie na świecie polskim twórcą muzyki, czyli Marcinem Przybyłowiczem, autorem ścieżki dźwiękowej do gry o Wiedźminie.

“Gazeta Magnetofonowa” zmieniła nieco layout, stając się bardziej elegancką i przejrzystą. Małej modyfikacji uległo też logo gazety. Ruszyła też nowa strona www “Gazety Magnetofonowej” — pod adresem www.magnetofonowa.pl — która zawiera wybrane fragmenty tekstów z poszczególnych numerów i zintegrowana jest z nowym, bardziej intuicyjnym, sklepem.

Kwartalnik “Gazeta Magnetofonowa” ukazuje się w 5000 egzemplarzy i dystrybuowany jest w sieciach EMPiK i Ruch. Dostępna jest również wersja cyfrowa magazynu na systemy operacyjne Android oraz iOS, przygotowana we współpracy z firmą Optizen Labs.

Ukazał się pierwszy tegoroczny numer “Gazety Magnetofonowej”, kwartalnika o polskiej muzyce. Magazyn zmienił winietę, format i makietę. “Gazeta Magnetofonowa” to projekt dziennikarzy muzycznych z różnych redakcji, którzy współpracują w jednym tytule, by popularyzować polską muzykę, która nie zawsze przebija się w innych mediach. Magazyn nie jest poświęcony jednemu gatunkowi muzycznemu, czy wybranemu środowisku, dlatego muzyka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →