Fot. Mateusz Czech

Męskie Granie 2021 – co zaśpiewa tegoroczna Orkiestra?


09 sierpnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Męskie Granie 2021 wystartowało! Jakie muzyczne doznania przyniesie tegoroczna trasa? Sprawdźcie, jakie piosenki na swój warsztat wzięła Orkiestra w składzie Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino!

Męskie Granie 2021 wystartowało! Pierwsze koncerty trasy za nami

No i poszło! Męskie Granie 2021 oficjalnie rozpoczęte! Tegoroczna trasa zaliczyła swój debiut w miniony weekend w Krakowie, gdzie w ciągu dwóch dni na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego zagrali między innymi: Bluszcz, Jarecki, król, Dawid Podsiadło, WaluśKraksaKryzys, BAASCH, Daria Zawiałow oraz ØRGANEK. Oczywiście wisienką na torcie zarówno piątkowego, jak i sobotniego wieczoru z Męskim Graniem w Krakowie były występy Orkiestry – zeszłorocznej i tegorocznej.

O ile po tej pierwszej wiadomo było już czego można się spodziewać, bowiem Orkiestra w składzie Daria Zawiałow, król oraz Igo zaprezentowała już swój set w ramach zeszłorocznej transmisji online z Żywca, która została dodatkowo uwieczniona w formie albumu CD, tak ta druga była wyczekiwaną ze sporą dozą zniecierpliwienia niespodzianką i – jak co roku – jedną, wielką niewiadomą.

Zobacz również: Muzyczne emocje przez szklany ekran – recenzja koncertu Męskie Granie 2020

Męskie Granie Orkiestra 2021
Męskie Granie Orkiestra 2020, fot. Mateusz Czech

Męskie Granie Orkiestra 2021 – wysoko zawieszona poprzeczka. Daria, Dawid i Vito nie zawodzą

Umówmy się, Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino to obecnie najmocniejsze nazwiska na polskiej scenie muzycznej i nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Połączenie wspólnych sił tej trójki na jednej scenie nie mogło zaowocować niczym innym, jak prawdziwą muzyczną ucztą, tak więc oczekiwania wobec tegorocznej Orkiestry Męskiego Grania nie bez powodu były wybitnie wygórowane. Zdaje się jednak, że artystom udało się sprostać temu wymagającemu zadaniu, co udowodnili już swoim genialnym, tegorocznym hymnem – I Ciebie też, bardzo.

Męskie Granie Orkiestra 2021 – I Ciebie też, bardzo

Jednak nie tylko samym hymnem tegoroczna Orkiestra Męskiego Grania stoi. Na żywo Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino również wypadli fantastycznie. Co prawda zabrakło nas jako redakcji podczas tych wspomnianych koncertów w Krakowie, jednak zaraz po ich zakończeniu przejrzałam Internet w poszukiwaniu komentarzy, wrażeń i odczuć będących na miejscu fanów. Opinie były jednogłośne – to najlepsza Orkiestra Męskiego Grania w historii. Nie dziwi mnie to jednak, bo szczerze mówiąc, nie spodziewałam się po takim składzie niczego innego!

Męskie Granie Orkiestra 2021 – wiemy, co Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino zaśpiewają na koncertach

Swoje osobiste muzyczne wrażenia spiszę z pewnością po koncertach Męskiego Grania w Poznaniu. Nie mogłam się jednak powstrzymać, aby nie zerknąć w tracklistę tegorocznej Orkiestry, która prezentuje się naprawdę ciekawie i zaskakująco. Po tak odmłodzonym składzie spodziewałam się raczej powrotu do formuły z 2018 roku, kiedy to Dawid Podsiadło, Kortez i Krzysztof Zalewski wzięli na swój warsztat bardziej współczesny utwory, takie jak Peron Jamala, Sorry Polsko Marii Peszek, Granda Brodki, czy Co tak wyje? Łony i Webbera. Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow i Vito Bambino postanowili jednak trzymać się wieloletniej tradycji Męskiego Grania i postawili w dużej mierze na klasykę polskiej muzyki, wśród której znalazły się chociażby takie zespoły i artyści, jak T.Love, Kayah, Oddział Zamknięty, Krystyna Prońko, Myslovitz czy Maryla Rodowicz. Zobaczcie, jak prezentuje się cała tracklista Męskie Granie Orkiestra 2021!

Męskie Granie Orkiestra 2021- tracklista:

 1. Oddział Zamknięty – Ten wasz świat
 2. Maryla Rodowicz – Małgośka
 3. T.Love – Warszawa
 4. Kayah & Goran Bregović – Śpij kochanie, śpij
 5. Myslovitz – Mieć czy być
 6. Krystyna Prońko – Psalm stojących w kolejce
 7. L.Stadt – Oczy kamienic
 8. Super Girl & Romantic Boys – Spokój
 9. Pidżama Porno – Nikt tak pięknie nie mówił że boi się miłości
 10. Hurt – Załoga G
 11. Marcin Rozynek – Siłacz
 12. Męskie Granie Orkiestra 2021 – I Ciebie też, bardzo
Męskie Granie Orkiestra 2021
Męskie Granie Orkiestra 2021, fot. Hubert Grygielewicz

Sami widzicie, że tegoroczne koncerty Orkiestry Męskiego Grania zapowiadają się jako wyśmienita i pełna wrażeń muzyczna podróż w czasie. Jeśli jeszcze dołożymy do tego nowe aranżacje dobrze znanych utworów oraz niezwykłą charyzmę Dawida, Darii i Vito – mamy gwarancję najlepszych doznań muzycznych! Jeśli wybieracie się na któryś z nadchodzących koncertów Męskiego Grania, możecie się już uczyć tekstów tych utworów na pamięć. Więcej informacji o koncertach znajdziecie tutaj.

Męskie Granie 2021 wystartowało! Jakie muzyczne doznania przyniesie tegoroczna trasa? Sprawdźcie, jakie piosenki na swój warsztat wzięła Orkiestra w składzie Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Vito Bambino! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →