Jarecki puszcza nowy singiel i „Co Dalej?”


18 kwietnia 2021

Podziel się newsem:

A potem… Totem, jeśli mogę pozwolić sobie tak luźno nawiązać do starej reklamy, zdaje się piwa. Totem to bowiem tytuł nowej płyty Jareckiego, a Co Dalej? jest kolejnym singlem zwiastującym to wydawnictwo.

Premiera nowej solowej płyty

Totem będzie trzecim już solowym album Jareckiego. Twórcy, którego obecność na naszej rodzimej scenie cieszy mnie niezmiernie. Drugiego takiego bowiem nie ma i jeśli nie Jarecki, to kto by tak pięknie i stylowo łączył nam soul, funk i rap? Na szczęście, Jarecki jest i nie musimy się o to martwić. A już w wakacje otrzymamy nową płytę tego artysty! Płytę, która ma być „prawdziwą ucztą dla fanów żywych, przestrzennych brzmień, samego artysty, ale nie tylko”. Jarecki na swój nowy krążek przygotował fuzję utworów spokojnych i refleksyjnych z tymi dynamicznymi i energetycznymi. Wszystkich natomiast, zaaranżowanych w ukochanych przez autora, funkowych brzmieniach.

Jarecki - Totem - okładka albumu
Jarecki – Totem – okładka albumu

Idealnym potwierdzeniem powyższego, niech zwyczajnie będzie muzyka! Wczoraj zaprezentowano drugi singiel zapowiadający soulowo-funkowy Totem Jareckiego. Jest to utwór Co Dalej?, przy którego publikacji, odpowiedzialna za wydanie materiału wytwórnia Def Jam Recordings Poland, pokusiła się o kilka słów na temat zaplanowanego na lipiec wydawnictwa:

DNA Jareckiego jest tutaj słyszalne od pierwszych taktów, a warstwa muzyczna i tekstowa nie pozostawia złudzeń. To najlepszy i najpełniejszy album artysty. Artystyczna dojrzałość zapewniła muzykowi jeszcze większą niezależność i swobodne łączenie gatunków. Zaowocowało to albumem bardzo zróżnicowanym stylistycznie o silnym artystycznym wyrazie

– wytwórnia Def Jam Recordings Poland o albumie Jareckiego.

Jarecki – Co Dalej?

Przy tych dźwiękach wszyscy miłośnicy ciepłego, soulowego groove’u z pewnością poczują się, jak w domu. Do pełnego zanurzenia się w tych przyjemnych i miękkich kompozycjach musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Czas ten niech umili, oprócz Co Dalej?, także pierwszy singiel zwiastujący Totem, czyli utwór Po drugiej stronie. Przy produkcji obu numerów udział miał DJ BRK. Warto jednak w tym miejscu nadmienić, że w stworzeniu powyższego singla udział wzięli również instrumentaliści, a w warstwie tekstowej Jareckiemu pomógł sam Karol Pjus Nowakowski, który tworzył niegdyś kultowy skład 2cztery7.

Jarecki – Po drugiej stronie

Totem w lipcu

Jarecki swój trzeci solowy albumem zaprezentuje dokładnie 7 lipca. Ostatnia jak dotąd solówka Jarosław Kubówa, krążek zatytułowany Za wysoko, ukazała się w 2017 roku. Słuchacze łącznie z nami, zdążyli już nieco za twórczością Jarka zatęsknić. Nie trzeba specjalnie nadmieniać, że przez ten czas Jarecki rozwinął się niesamowicie. Na talencie wokalisty i rapera poznali się także we wspomnianej wytwórni Def Jam Recordings Poland, która prowadzi obecnie przedsprzedaż wydawnictwa Totem. I z tego właśnie miejsca, udało nam się również dowiedzieć nieco więcej o trzecim solowym albumie Jareckiego.

Osobiste, często wręcz intymne opowieści o miłości, życiu i przywiązaniu do natury. Wrażliwość wyśpiewana w soulowych brzmieniach, a wszystko misternie utkane z dźwięków przemyconych z poprzednich epok

– z materiałów prasowych Def Jam Recordings Poland.

A jakby ktoś jednak nie wiedział

Jeśli jakimś sposobem któremuś ze słuchaczy umknęła postać Jareckiego, to śpieszę od wyjaśnienia. I zacznę od postaci doskonale wszystkim znanego GrubSona. To właśnie z tym artystą Jarek był bardzo często widywany na scenie. Ta dwójka to połączenie niespożytych pokładów energii z dobrą zabawą, profesjonalizmem, doświadczeniem, humorem i tym wszystkim, co niezbędne jest, by zagrać rewelacyjny koncert. Poleciłbym wybrać się bezzwłocznie. W czasach pandemii jednak jakoś nie wypada. W studiu natomiast Jarecki stworzył duet ze wspomnianym i również grającym te niesamowite koncerty DJ BRK. Efektem jest wydany w 2010 roku album Mucha nie siada oraz zaprezentowany cztery lata później Punkt widzenia. Oprócz postaci tutaj przytoczonych, Jarecki odnotował również współpracę z czołówką sceny, nie tylko rapowej. Kamil Bednarek, Krzysztof Zalewski, Chada, Eldo, Ten Typ Mes, Flirtini, Ras, Dwa Sławy, Robert Cichy, VNM, a i to i tak nie wszyscy, z którymi kolaborował!

Jarecki - foto
Jarecki – foto

W sieci jest już drugi singiel zapowiadający nowy album artysty. „Totem” ukaże się w lipcu nakładem Def Jam Recordings Poland.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.