Grubson teledyskiem obrazuje „Serca twego chłód”


17 marca 2021

Podziel się newsem:

Zaprezentowane w listopadzie 2020 roku AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE to piąty legalny i w pełni solowy album Grubsona. I jak dotąd, ostatnie wydawnictwo Tomasza Iwanca. Jednym z utworów, jakie znalazły się ma tej płycie jest Serca twego chłód, który właśnie zaprezentowano w teledyskowej formie.

Serca twego chłód thrillerem spowodowany

Sam album AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE dokładnie opisaliśmy w momencie premiery wydawnictwa. Najnowszą długogrającą propozycję od Grubsona porównaliśmy wówczas do interaktywnej zabawki dla nieco większych dzieci, która wprowadza nas w świat dorosłych, często bolesny i okrutny. Trafnym potwierdzeniem powyższej opinii jest najnowszy singiel promujący płytę. Grubson przy tworzeniu utworu Serca twego chłód inspirował się bowiem identycznie zatytułowanym thrillerem pióra Przemka Corso.

Kiedy Przemek Corso pisał tę powieść, przysyłał mi co tydzień swoje rozdziały z prośbą o kumpelskie uwagi. Wpadłem w to, jak w swój ulubiony serial, a później przegadywałem z nim wszystkie chore zwroty akcji które stworzył. To opowieść o miłości, walce z samym sobą, pokusie, mroku… i seryjnych mordercach. Dzięki temu powstała w mojej głowie muzyka

– wspomina Grubson

Literaturowa pozycja Serca twego chłód na półki w księgarniach i bibliotekach trafiła w poprzednim tygodniu, dokładnie 9. marca. Najnowsza pisana fabuła Przemka Corso zdążyła już spotkać się z pozytywnym odbiorem wśród czytelników. Jak natomiast doszło do powstania utworu Serca twego chłód autorstwa Grubsona, dodatkowo przybliża nam również oficjalny opis zaprezentowanego właśnie singla i teledysku:

Muzyk zaintrygowany fabułą i klimatem powieści stworzył utwór nawiązujący zarówno do treści jak i nastroju, który buduje wokół siebie ta publikacja. Ta niecodzienna współpraca pomiędzy muzykiem, a pisarzem zaowocowała hipnotyzującym teledyskiem, który jest dowodem na to, że sztuka może się przenikać.

– z materiałów prasowych
Grubson - Serca twego chłód - okładka singla
Grubson – Serca twego chłód – okładka singla

W sferze tekstowej utworu Serca twego chłód Grubson skupia się na tych samych motywach, które w fabule swojego autorstwa poruszył Przemek Corso. Dotknięte zatem zostają takie tematy jak miłość i namiętność, człowieczeństwo, pokusy, uzależnienia… Teledysk obrazujący Serca twego chłód, podobnie jak będąca inspiracją do jego stworzenia, czytelnicza pozycja, także opowiada historię seryjnego mordercy. Jednak zarówno w dziele Corso jak i Grubsona, jest to jedynie pretekst do poruszenie tematów o wiele ważniejszych.

Grubson – Serca twego chłód

Inspiracją do powstania utworu i teledysku obrazującego „Serca twego chłód” posłużyła tak samo zatytułowana książka autorstwa Przemka Corso.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.